Emre Kızılay’ın Xray isyanı

Katıldığı bir davetin girişindeki x-ray aramasına karşı çıkan ve güvenlik görevlileriyle tartışan oyuncu Emre Kızılırmak, kısa süreli krize yol açtı.

Emre Kızılırmak, önceki akşam Cemal Reşit Rey’de açılışı yapılan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’ne katıldı. Mekana, X-Ray cihazından geçmeden yan taraftan girmek isteyen oyuncu, güvenlik görevlilerinin uyarısıyla karşılaştı…

Bir süre tartışan taraflar, yetkililerin araya girmesiyle sakinleşti; Emre Kızılırmak , x-ray’den geçmedi ancak üzeri arandı.  Oyuncu daha sonra olayla ilgili şöyle konuştu:
“Artık fotokopilenmek istemiyorum, bu zararlı cihazdan geçmemeye çalışıyorum. Bu tür tartışmalar bana normal geliyor. Bu cihazın çok zararları var, geçtiğim zaman kendimi çok halsiz  hissediyorum.”

GERÇEKTEN ZARARLI MI?

Florence Nightingale İstanbul Hastanesi     Nükleer Tıp Merkezi’nden Dr. Mari Benli     X-Ray taramaları için şöyle diyor:
“İnsanların içinden geçtikleri metal dedektörler, manyetik ışınlarla çalışıyor. Yani bir cep telefonu, TV ve bilgisayar kadar ışın veriyorlar. Bunların ‘henüz’ bilinen bir zararı yok.”

 

Bir önceki yazımız olan NTV'den 10 Kasım skandalı! başlıklı makalemizde 10 Kasım, atatürk ve ntv hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *