Elena Radchikova cinayetinin sır perdesi

TÜBİTAK’ta fizik mühendisi olarak çalışan, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Personel Başkanı Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan’ın 24 yaşındaki oğlu Göktuğ Demirarslan ile 26 yaşındaki Rus sevgilisi Elena Radchikova’nın pompalı tüfekle vahşice öldürüldüğü cinayetteki sır perdesi aralanıyor. Olayı çok yönlü olarak soruşturan polis, katil zanlısı olarak, Demirarslan’ın, aynı üniversitede okuduğu ve birlikte ERASMUS öğrenci değişim programı kapsamında birlikte Fransa’ya gittiği bir arkadaşı üzerinde yoğunlaştı. Bu kişinin de Fransa’da tanıştıkları Radchikova’ya aşık olduğu, aşkına karşılık bulamayınca da cinayeti işlediği değerlendirildi. Her yerde aranan katil zanlısının etrafındaki çemberin daraldığı, yakalanmasının an meselesi olduğu öğrenildi.
Milliyet, Göktuğ Demirarslan ve Rus sevgilisi Elena Radchikova’nın, 16 Eylül günü Eryaman Atakent Mahallesi Vadi Sitesi’ndeki evlerine gittikleri sırada uğradıkları pompalı tüfekli saldırı sonucu feci şekilde hayatlarını kaybettikleri olayda önemli bilgilere ulaştı.

Profesyonel cinayet değil
Olayı çok yönlü olarak soruşturan Ankara Emniyeti Cinayet Büro Amirliği’nde kurulan özel ekip, katilin kimliğini tespit etti. Katilin kimliğine ulaşılmasında ise Demirarslan ve Radchikova’nın sosyal medyada kullandıkları hesapları, geçmiş döneme ait cep telefonu kayıtları, arkadaş ve iş çevrelerinin verdiği bilgiler sonucu ulaşıldı. Ayrıca zanlının tespitinde, olayla ilgili kriminal inceleme ve değerlendirmelerin büyük katkısı oldu. Cinayetin işleniş şekli, pompalı tüfek ile “domdom kurşunu” olarak tabir edilen ve isabet ettiği noktalarda büyük hasar bırakan mermilerin kullanılması nedeniyle cinayetin “profesyonel işi” olmadığı değerlendirildi. Demirarslan’ın TÜBİTAK’taki işine 5 ay önce başlaması ve harhangi kritik bir projede görev almaması, ayrıca babasıyla ilgili bir cinayet sebebinin de olmaması bu değerlendirmede etkili oldu.
Özel ekip bu bilgiler doğrultusunda Demirarslan ve Radchikova’nın özel hayatları üzerinde kapsamlı incelemeye başladı. Bu araştırmalar sonucu katil zanlısı olarak, Demirarslan’ın, Hacettepe Üniversitesi’nde birlikte okuduğu ve ERASMUS öğrenci değişim programıyla 2010’da birlikte Fransa’ya gittiği bir arkadaşı üzerinde yoğunlaşıldı. Bu tespit sonrası, Demirarslan ve bu kişinin yakın arkadaşlarının da bilgilerine başvuruldu.

Aynı kadını sevdiler
Cinayetin işleniş nedeninin ise “kıskançlık” olarak değerlendirildi. Katil zanlısı arkadaşının ve Demirarslan’ın Fransa’ya gittiklerinde, burada Fransızca mütercimlik bölümü okuyan Radchikova ile tanıştıkları tespit edildi. Bu tanışıklığın ardından
Demirarslan ve Radchikova arasında, yaklaşık 3 yıldır süren ciddi bir ilişki yaşandığı öğrenildi. Bu ilişki sırasında, ikilinin yanında bulunan Demirarslan’ın arkadaşının da Radchikova’dan hoşlanmaya başladığı ifade edildi. Bu kişinin Radchikova’ya aşık olduğu, ancak aşkına karşılık bulamadığı kaydedildi. Bu kişinin daha sonra Demirarslan ve Radchikova ile kavga ederek görüşmeyi kestiği anlaşıldı.

Evlenemeden öldürdü
3 yıldır birlikte olan Demirarslan ve Radchikova’nın evlilik hazırlığı yaptığı da kaydedildi. Radchikova’nın, Demirarslan ile tanışmasının ardından 2011’den bu yana Türkiye’ye 20’ye yakın giriş-çıkış yaptığı kayıtlara yansıdı. Radchikova’nın, 2013 yılında 2013’te ise Ankara’ya 3 kez gelip gittiği anlaşıldı. Radchikovca’nın son olarak ağustosta Türkiye’ye geldiği belirlendi. Katil zansının, Demirarslan ve Radchikova’yı ortak arkadaşları yakından takip ettiği ve evleneceklerini öğrenmesinin ardından harekete geçerek cinayeti işlediği değerlendirildi.
Polis, olayın ardından ulaşamadığı bu kişiyi yakalamak için seferber olurken, zanlıya yönelik teknik ve fiziki olarak bir abluka oluşturulmaya çalışılıyor. Katil zanlısının etrafındaki çemberin daraldığı, yakalanmasının da an meselesi olduğu bildirildi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Ergenlik kaç yaşında biter? başlıklı makalemizde Antrobus, bbc ve blup çağı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *