El Kaide için savaşmayacağız

Sosyal medyada organize olan ABD askerleri, Washington yönetimine verdikleri mesajda ‘Suriye ile savaşmak istemiyoruz’ dedi.

Üniformaları ile, yüzlerini gizleyerek fotoğraflar paylaşan askerler, “Ben donanmaya Suriye’nin iç savaşında El Kaide için savaşmak amacıyla katılmadım”, “Obama, Suriye’de senin El Kaideli isyancıların için savaşmak amacıyla cepheye gitmeyeceğim. Uyanın millet”, “Ben zenginler için fakirleri öldürmek amacıyla asker olmadım. Suriye’yle savaşa hayır”, “Ben orduya diğer ülkelerin iç savaşlarına karışmak için katılmadım. Suriye’den uzak durun” gibi yazılar taşıdı. Kampanya sosyal paylaşım sitesi Reddit’te ‘slothinator’ adlı kullanıcı tarafından başlatıldı. Kısa sürede tepki ve destek mesajları yağan kampanya ABD ordusuna kabul edilirken söylenen bir yemin nedeniyle eleştirildi. Yeminde komutanların emirlerine karşı gelmek suç kabul ediliyor. Bazıları ise fotoğrafların üniforma ile çekilmesinin ordu değerlerine hakaret olduğunu savunuyor.

Bir önceki yazımız olan Obama'ya ikna turu başlıklı makalemizde abd başkanı, barack obama ve Bill Nelson hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *