Ekin Olcayto kimdir? Hayatını anlattı…

Kanaltürk ana haber sunuculuğunu  üstlenen ; kariyerinde nasıl ilerlediğini, evliliğe bakışını, hedeflerini ve kedisine olan düşkünlüğünü anlattı.

1993 yılından beri gerek radyo, gerek televizyonlardan tanıyoruz Ekin Olcayto’yu.. En az benim kadar deli -hatta zaman zaman benden bile deli- kedi ve sosyal medya sever  tatlı meslektaşım. Biraz kokoş olduğu için buluşma noktamızı Nişantaşı olarak belirledim, zira kadının ruhu Nişantaşı… Biz çok eğlendik     yine. Bir dönemin    ‘Abuk Prensesi’         şimdilerin ana haber     spikeri Ekin Olcayto’yla sohbetimiz başlıyor…

Ekin farkında mısın yaşımız ilerliyor ama ruhumuz gittikçe küçülüyor, deliriyor         olabilir miyiz?

Kesinlikle, minik minik deliriyoruz. Ama hep söylerim delilik iyidir, ruhu genç tutar. Hani şu içindeki çocuğu kaybetmeme durumu var ya, bizimki o işte! Genç görünmekte, saflığı korumakta, o coşkulu halimizde hep onun sayesinde. İçimizdeki çocuk öldü mü vay halimize. Ben çok memnunum bu halimizden…

 ‘Abuk Prenses’ten ‘Ana Haber Kraliçeliği’ne geçişini anlat bize. 1993 yılında girdin     bu işe…

Evet, 1993 yılında Best FM’de başladı macera. Hemen ertesi yıl önce Star TV’de program yapmaya başladım. Sonra sırasıyla Show TV, Kanal D derken, TRT’den gelen teklifle sabah programına transfer oldum. Orada geçirdiğim üç sene bana çok şey kattı. Bu esnada radyo programı ve tiyatro yapmaya     devam ettim.
2000 yılında NTV’de spikerlik yapmaya başladım. Habercilik anlamında gerçekten bir okul gibiydi. Üç sene orada çalıştıktan sonra Cine5 Ana Haber’e geçtim. 2008’den bu yana da Kanaltürk Ana Haber’i sunuyorum. Biraz meşakkatli ve çok fazla çalıştığım bir yoldu ama her adımından büyük     keyif aldım, en zor     anlarında bile…

 Zaman zaman Twitter’dan haberci kimliğimizi unutup ağır geyik     olayına         giriyoruz. Benim şahsen hiç korkum olmadı. Sende nedir durum?

Ben sosyal medyaya bayılıyorum! Oradan     inanılmaz zeki, eğlenceli insanlarla tanıştım, hatta şimdi     çoğu yakın     arkadaşım.
Gündemi en hızlı takip edebileceğiniz mecra, inanılmaz hızlı bilgi akışı var. Ayrıca tabii büyük geyik dönüyor ki, zaman zaman bu konuda bizim başı çektiğimiz doğrudur.
Ben çok eğleniyorum yazarken. Sildiğim tweet değil ama dilimin ucuna kadar gelip yazamadığım çok tweet var tabii.     Milletimiz o kadar deliliğe henüz hazır olmayabilir!

 Doğru adamla  Ege hayali

“Gözlerine aşkla bakmaktan asla sıkılmayacağım, doğru adamı bulmuş olmayı diliyorum. Onunla mümkünse Ege’de sahil kıyısında keyifle, huzurla ve içimdeki o neşeli çocuğu asla kaybetmeden yaşamak isterim…”

‘Kanaltürk artık evim gibi’

 Televizyonda şu anda olduğun pozisyondan mutlu musun yoksa başka bir hedef var mı?

Çok şükür ki çok mutlu çalıştığım bir kanaldayım. Kanaltürk artık evim gibi, ana haberi sunmak çok gurur verici. Ama tabii ki hedeflerim var. Kendi programımı sunmak, keyifli sohbet programları yapmak istiyorum.

 Sen bir kokoşsun Ekin…Yorulmuyor musun gerçekten sürekli süslenmekten?

Deli misin? Bayılıyorum. Bakımlı olmayı, süslenmeyi ve makyaj yapmayı çok seviyorum. Kadın olmanın en keyifli yanlarından biri.

 Yaşlanıp, kırış kırış olmaktan korkuyor musun?

Korkuyorum, o yüzden de cildime iyi bakmaya çalışıyorum. Henüz ne botoks yaptırdım ne dolgu. Ama zamanı gelince kesin yaptırırım gibi geliyor.

‘Kedimin Intagram’da 3 bin takipçisi var’

 Instagram sayfan kedi fotoğraflarıyla dolu, ne olacak         bu kedi aşkın?

Ben de bilmiyorum. Bayılıyorum kedilere. Benim kedim 12 yaşında, dünyanın en gamsız, şımarık, şebek kedisi meşhur Porto. Sevgi kelebeği kendisi. Instagram’da 3 bin takipçisi var. Bizim bir de kedi caps’lerimiz meşhur. Çok eğleniyoruz, adımız ‘Kedili deli kadın’a çıkmaz inşallah!

 Aşk hayatın ne durumda? Evlilik yok mu ufukta?

Aşk yok bu aralar ama önümüz yaz… Hayırlısı diyelim! Allah herkesin gönlüne göre versin deyip, iyice kadınlar gününe bağlayalım (gülüyor)…

 Siyasetle aran nasıl? Türkiye gündemi maşallah gürül gürül akan bir şelale ve her gün bu kalabalık gündemi aktarmak zaman zaman mide ağrılarına yol açar… Arada “Yeter be” noktasına         geliyor musun?

Hem de nasıl? Gündem zaten her an ayağa kalkmış gidiyor halde ama bazı gün öyle bir hal alıyor ki “Atla ilk uçağa, yerleş Ege’ye, kafa dinle” diyorum. Ama işte hayaller Alaçatı, hayatlar haber toplantısı…

BURÇİN ATILGAN – Milliyet

Bir önceki yazımız olan Hande Soral nereli? İşte samimi açıklamalar... başlıklı makalemizde hande soral hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *