Ekim ayında Terazileri ne bekliyor

Terazi burcundan mısınız? İşte yükselen burcunuza ve ilerletilmiş Güneş’inize göre hayatınızın önemli aşamaları

Doğum anındaki yükselen burcunuza göre, burcunuzun düştüğü ev hayat temalarınızı ve belirli dönemleri büyük oranda belirler. Terazi burcunda doğmuşsanız, Güneş’inizin derecesine bağlı olarak, belirli bir yaştan sonra sırasıyla Akrep, Yay hatta hayatınızın uzunluğuna göre Oğlak burcunun getirdiği temaları da hayatınıza katarsınız. Bunun yaklaşık olarak ne zaman gerçekleştiğini anlamak için doğum tarihinizden 23 Ekim’e kadar sayın. Bulduğunuz sayı, Akrep burcuna ilerlemeye başladığınız yaşa denk gelecektir. Bundan sonraki her burç yine 30 yıl boyunca etkin olacaktır. Örneğin 30 Eylül’de doğmuşsanız, bu sayı 24 olacağı için, 24 yaşına kadar Terazi, 54’ünüze kadar Akrep, 84’ünüze kadar da Yay burcu söz konusu olacaktır. Şimdi bu temalara, değişik yükselen burçlara göre ayrı ayrı bakalım…

Yükseleni İkizler olan Terazilerin hayatlarının ilk bölümü daha neşeli geçer
Yükseleni Koç olan Terazilerin hayatının ilk döneminde dışsal etkilerin gücü fazlasıyla belirgin. Babaya ait konular zayıflık gösterebilir. Bu kişiler kendilerini başkalarında arayan, sabırsız ve ilişkilere odaklı olabilirler. Duygusal iniş çıkışları yüksek olabilir.
Hayatlarının ikinci döneminde ortaklıklar, başkalarının kaynaklarından yararlanma durumu, mirasa ait konular daha sık gündeme gelebilir. Kendilerini dönüştürmek durumunda kalabilirler. Üçüncü dönemde ufuklarını genişletecek çok imkan vardır. Uzaklarla, yabancılarla ilgili konular, yolculuklar daha sık ortaya çıkar. Son dönemlerinde bile sorumlu ve hırslı olabilirler.
Yükseleni Boğa olan Teraziler başkalarına hizmet eden, kişisel güçlerini çok fazla ortaya koymayan, keyiflerine, zevklerine düşkün bir görünüm sergilerler. Hayatlarının ilk döneminde daha kararsız kalabilirler. İkinci dönemlerinde özellikle ilişkiler, evlilik ve ortaklıklarla ilgili konular onları harekete geçirir. Yine dışsal etkilere açık dururlar ancak kişiliklerini daha fazla geliştirme olanağı bulabilirler.
Üçüncü dönemlerinde başkalarının kaynaklarından yararlanmak söz konusudur. Ortaklı işler kimi zaman fırsatlar kimi zaman da riskler getirebilir. Son dönemlerinde kendilerini bu bağlardan sıyırmaya başlarlar.
Yükseleni İkizler olan Teraziler neşeli, sıkıntıya gelemeyen, yaratıcı, oyuncu ve akılcı bir yapıya sahiptirler. Hayatlarının ilk bölümü daha neşeli, eğlenceli ve dışa dönük geçer. İkinci dönemde mücadele ve onları iş hayatında yoran, yıpratan durumlarla karşılaşabilirler. Bu süreçte sağlıkları da daha kırılgan olabilir.
Üçüncü dönemlerinde ilişkiler, evlilik ve ortaklıkları onları yeniden daha pozitif kılabilir. Kendilerini geliştirmeye devam ederler. Son dönemlerinde daha evhamlı ve kötümser olabilir, kendi kendilerini yıpratabilirler.
Yükseleni Yengeç olan Teraziler sevdiklerine ve ailelerine düşkün, hassas, koruyucu ve kırılgan bir yapıya sahip olabilirler. Evdeki huzur
ve uyum onlar için önemlidir. Hayatlarının ilk döneminde aileden, babadan ve evdeki koşullardan kaynaklanan konular ön plandadır.
İkinci dönemlerinde çok daha tutkulu ve zevklerine düşkün
olurlar. Yaratıcılıklarını tutkulu biçimde ortaya koyarlar. Aşka, çocuklara, riskli konulara önem verebilirler. Üçüncü dönemlerinde sağlıklarına daha fazla özen göstermelidirler. Akademik uğraşlar, yabancılarla ilgili konular öne çıkabilir. Son dönemlerinde başkalarına bağlı koşullardan daha çok etkilenirler.

Yükseleni Terazi olan Teraziler ikinci dönemlerinde maddi alanda daha hırslı
Yükseleni Aslan olan Teraziler dışa dönük, kendilerini göstermek, sosyal olmak isteyen tiplerdir. Ancak Güneş zayıf kaldığı için kişiliklerini ortaya koymakta problemler yaşayabilirler. Hayatlarının ilk bölümünde yakın çevreleri daha büyük bir rol oynar.
İkinci dönemlerinde güçlü bir dönüşüm yaşayabilirler.
Eve, aileye ait konular yorucu psikolojik unsurlar, dönüşümler getirebilir. Üçüncü dönemlerinde yeniden dışa dönerler ve keyiflerine, zevklerine daha düşkün olurlar. Aşkta özgürlük vurgulanabilir, harcamalarında daha keyfi olabilirler. Son dönemlerinde sağlıklarına özen göstermelidirler. Bu dönemde daha kısıtlayıcı koşullarla karşılaşabilirler.
Yükseleni Başak olan Teraziler titiz, akılcı, dikkatli, üretken zekaları ve çalışkanlıkları ile dikkat çekerler. Ancak kendi kişisel güçlerini çok rahat ifade edemeyebilir, kararsızlık gösterebilirler.
İlk dönemlerinden itibaren yeteneklerini geliştirmeye başlarlar. Ancak ikinci dönemlerinde zihinsel açıdan daha yorucu, konsantre olmalarını gerektiren işlerle uğraşırlar. Yakın çevre, kardeşler üzerinde güç kullanmayı öğrenmek durumundadırlar.
Üçüncü dönemleri daha hareketlidir, ev ve yerleşim konularında değişikliklerle doludur. Yurt dışına yönelebilirler. Ev ve aile onları canlı tutar. Son dönemlerinde de oldukça gayretlidirler, çabalarının meyvelerini toplamak isterler.
Yükseleni Terazi olan Teraziler dikkat çekici, sanata açık, kişiliklerini ortaya koymak isteyen ancak tartışmalara da açık bir görünüm sergilerler. Ortaklıklar, beraberlikler önemlidir. Denge bulmak için savaş verirler.
İkinci dönemlerinde özellikle maddi alanda daha hırslı olmaya başlarlar. Ortaklaşa yatırımlar, başkalarının kaynaklarından yararlanmak ve maddi açıdan güven içerisinde olmak önem kazanır. Üçüncü dönemlerinde daha dışa dönük ve sosyal açıdan hareketli bir evreye girerler. Eğitim, yabancılarla ilişkiler, zihinsel uğraşlar onları sürekli meşgul eder. Son dönemlerinde daha içe dönük ve ailevi alana odaklı bir yaşam biçimi geliştirebilirler.
Yükseleni Akrep olan Teraziler çekici, etkiye açık ancak bunu gizlemeye çalışan, ilişkilerden çok etkilenen, değişik, gözü kapalı riske girebilen bir yapıdadırlar. Kimi zaman beraberliklere gözü kapalı bağlanabilirler. İkinci dönemlerinde kişiliklerini daha güçlü şekilde ortaya koymaya başlarlar. Hayatlarını daha iyi yönetebilirler.
Üçüncü dönemlerinde maddi alanda zenginleşme, büyüme kapasiteleri vardır. Yabancılarla ilgili işler dikkat çekebilir. Son dönemlerinde zihinsel olarak biraz daha kapalı ve kontrollü olmaya eğilimli olabilirler. Bu dönemde yakın çevreleri ile ilgili sorumluluklar da öne çıkabilir.

Yükseleni Balık olan Teraziler üçüncü dönemlerinde sosyal alanda daha aktifler
Yükseleni Yay olan Teraziler neşeli, pozitif, dışa dönük, arkadaşlıklar açısından hareketli bir görünüm sergilerler. Zevklerine düşkündürler. Hayatlarının ilk bölümünde pozitif koşullar ve rahatlık vardır. Ancak ikinci dönemlerinde kontrol dışı olaylar, elde olmayan nedenler bazı kayıplar ya da sıkıntılar getirebilir. Bu uzun süre içerisinde psikolojik anlamda pişerler, kabullenme içerisine girerler.
Üçüncü dönemlerinde çok daha özgür ve yeniden pozitif olurlar, kişiliklerini daha iyi ifade ederler. Hayatlarını daha iyi yönetebilirler. Son dönemlerinde ise maddi konularda daha dikkatli, kontrollü ve planlı olmaya başlarlar.
Yükseleni Oğlak olan Teraziler statüye önem veren, ölçülü ancak hırslı, diplomatik ve çıkarlarını koruyan bir profil çizerler. İş zekaları yüksektir. Hayatlarının ilk döneminden itibaren bu yeteneklerini sergilemeye başlarlar. İddialıdırlar. İkinci dönemlerinde mesleki alanda kontrol ve güçlü olma duygusu geliştirirler. Sürekli bir mücadele içerisinde olurlar. Ortaklı işler önem kazanır.
Üçüncü dönemlerinde kendilerini daha özgür bırakan uğraşlar edinebilirler. Elde olmayan bazı nedenler yüzünden ruhsallık geliştirebilirler. Yabancılarla, uzaklarla ilgili işler gündeme gelebilir. Son dönemlerinde kendilerini, iddialı yönlerini ortaya koymaya devam edebilirler.
Yükseleni Saka olan Teraziler akılcı, ölçülü, nazik, bağımsızlığına düşkün, akademik konularda güçlü karakterler olabilirler. Sosyaldirler ancak mesafelerini de korurlar. İlk dönemlerinde uzaklarla ilgili konular hayatlarında yer tutabilir. Akılcı yönlerini kullanabilirler.
İkinci dönemlerinde iş hayatında ve toplumsal alanda kendilerini güçlü şekilde ortaya koyarlar. Yoğun bir mücadeleye girer ve güç kazanabilirler. Ancak üçüncü dönemlerinde daha özgür ve pozitif bir evreye doğru ilerlerler. Bu dönemde sosyal alanda daha aktif ve katılımcı olabilirler. Son dönemlerinde kendi iç dünyalarına çekilebilirler.
Bu dönemde ruhsallık geliştirebilirler.
Yükseleni Balık olan Teraziler iyi niyetli, etkilere açık, kendini başkalarına feda edebilen, ortaklıklar içerisinde kalan bir yapıya sahiptirler. Beraberlik, duygusal ya da maddi, hayatlarında önemli bir yer tutar. İlk dönemlerinde bazı krizler söz konusudur.
İkinci dönemlerinde kendi rotalarını daha iyi kavrar ve sezgilerinden yararlanabilirler. Uzaklarla ilgili gelişmeler de hayatlarında önem kazanabilir.
Üçüncü dönemlerinde kariyerlerinde daha şanslı ve gelişmeye açıktırlar. Bu dönemde son derece faal olabilirler. Son dönemlerinde bile gelecek yönünde planlı, mücadeleci bir görünüm sergileyebilirler.

Bir önceki yazımız olan 'Ali İsmail Korkmaz'ı ilaç öldürdü' başlıklı makalemizde Adli Tıp, ali ismail korkmaz ve Ali İsmail Korkmaz otopsi raporu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *