Egemen Bağış’tan dekolte yorumu

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, atv’de bir programı sunan Gözde Kansu’nun göğüs dekoltesiyle ilgili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in sözlerinin ardından işine son verilmesi konusunda, “Gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz” dedi.
‘İmajımızı etkiledi’
Bağış, dün A Haber kanalında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘demokratikleşme paketi’nin önemine değinerek, bu paketle birlikte Türkiye’de birilerinin başkasının yaşam tarzına karışmasının suç haline geldiğini vurguladı.
Bağış, Çelik’in sözleri nedeniyle Gözde Kansu’nun işine son verilmesiyle ilgili haberlerin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:
“Sayın Genel Başkan Yardımcımızın şahsi düşüncesini paylaşması belki zamanlama olarak yanlış oldu. Çünkü, kanalın aldığı kararın onun sözüyle alınmış gibi bir intiba çıktı ki kanal açıklamalar yaptı. Bu kendi performansıyla ilgili bir şey. Ama şöyle bir dönüp baktığımızda gerçekten de zamanlaması da tavrı da belki şık olmadı diyebiliriz. Çünkü, Türkiye’nin imajı -ben devamlı onu denetlemek ve gözetlemek durumundayım- Amerika’da Avrupa’da birçok yerde bu konu haber oldu ve Türkiye’de sanki bir yasakçı zihniyet varmış gibi… Ama Başbakan’ın yaptığı açıklama bu kadar haber olmadı.
Asıl altını çizmemiz gereken, Türkiye’de kimsenin yaşam tarzına, kılığına kıyafetine, yediğine içtiğine, okuduğu kitaba, kiminle dostluk yapacağına karışılmayacak. Bu yasayla güvence altına alınıyor. Diğeri bir yorumdur ama yaşam tarzına karışmayı suç kabul eden bir kanun geliyor.”
‘Rö tweetleri şaşırttı’
Bağış, geçen günlerde yanlışlıkla attığı ‘Rö’ tweetin 18 bin 500 kişi tarafından takipçileriyle paylaşıldığını anlatarak şunları söyledi:
“Bir saat içinde ‘Rö’ üzerine kurgulanmış karikatürler, grafikler çıktı. Hayret ettim. Gerçekten de gençlerimizin ne kadar maharetli olduğunu o vesileyle de görmüş oldum.”

Bir önceki yazımız olan AK Parti ve CHP'nin anketine MHP'den tepki başlıklı makalemizde 60 madde, Ak Parti ve anket hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *