Ece Belen Atrek röportajda hayatını anlattı

Stajyer olarak girdiği Star TV Haber Merkezi’nde kariyer basamaklarını tek tek tırmanıp haber bültenlerinden sonra hafta içi her sabah “Bugün”ü  sunmaya başlayan Ece Belen Atrek, ekran serüvenini anlattı

Akşamdan gündüze geçmek ve “Bugün”ü sunmak sizin tercihiniz miydi?

Eş zamanlı olarak Star Ana Haber Bülteni’nin dışında ve Euro Star’ın da hafta sonu haberlerini sunmaya devam ettim. Gündüze geçmek bana sunulan bir teklifti. Star TV yöneticileri böyle bir durum olduğunu anlatıp, isteyip istemediğimi sorduklarında, seve seve kabul edeceğimi söyledim. Bu işe beni uygun görmelerine çok sevindim.

Akşamla gündüzün farkı ne?

Sabahta olmanın farkı güne yeni haberlerle başlamak. İnsanların duyup, görmedikleri haberleri ilk sizden duyuyor olmaları çok keyif verici.

Yeni gün sizin için kaçta başlıyor?

Ana haberlere bakıp haberlerden, haberdar olup akşam saat 21.30’da  yatıyorum. Gece 03.30’da kalkıyorum ve sabaha karşı 04.00’de kanalda oluyorum. Sabah kanala geldiğimde yayına kadar hazırlanıyorum.       Gündemin sıcak başlıkları üzerinden geçiyorum. Yeni günle beraber gündeme eklenen yeni haberlere göz atıyorum. 07.30’dan 09.00’a kadar canlı yayındayım. Program bittikten sonra tekrar detayların üzerinden geçiyorum ve mesaim bitiyor. Eve gidiyorum üç saat daha uyuyorum.

İkisini de yaptınız. Muhabirlik mi daha heyecanlı spikerlik mi?

Haber merkezinde muhabir olarak işe başladığımdan ve şu an sunduğum “Bugün”e varana kadar, spikerlik yapsam da muhabirliği hiç bırakmadım. Çünkü muhabirliğin keyfi ve heyecanı bambaşka. Size verilen bir haberin peşinde koşmak, detaylarını bulmak ve akşam gelip yazmak, yayına yetiştirmek çok başka bir keyif. Haberin içinde olmak bitmeyen bir heyecan. Bunun akşamı veya sabahı değişmiyor. Sadece sabah saatine geçtiğim için çalışmaya gece başlıyorum.

Muhabirliği, spikerliğin önünde mi tutuyorsunuz?

Muhabirlikte başlayan herkes ekrana çıksa bile muhabirliğin farklı bir heyecanı olduğunu bilir. Bundan vazgeçmekte imkansız. O yüzden muhabirlik çok severek yaptığım bir şeydi. Ama spikerlik ve sunuculuk yapmakta bu işin en güzel taraflarından biri…

‘Habere değil, evlilik teklifine gitmişim’

Nasıl muhabir oldunuz ve bugünlere geldiniz?

Yıldız Teknik Üniversitesi Görsel İletişim Tasarım ikinci sınıf öğrencisiyken okuduğum bölümün beni hiç heyecanlandırmadığını düşündüm. Gönlümde hep habercilik vardı. Küçükken ana haberler hep ilgimi çekerdi, açıp izlerdim. Bu yüzden üniversite ikinci sınıfta spikerlik-habercilik kursuna gittim. Böylece kafamdaki ikinci planı uygulamaya karar verdim. Doğan Grubu’na stajyer olarak başvurdum ve kabul edildim. Stajyerliğe kabul edildikten sonra da zaten gerisi zincirleme devam etti. Star Ana Haber Merkezi’ne 2008 yılında girdim.  Altı yıldır Star TV’de devam ediyorum.

Evlilik nasıl gidiyor?

28 yaşındayım ve iki yıl önce evlendim. Eşim Tufan benim en büyük destekçim ve hayatta en büyük şansım. Çünkü bu iş çok büyük fedakârlık istiyor.

Yılbaşında ve bayramlarda çok çalışırız. Bunları kabul etti ve benim en büyük destekçim oldu. ‘Sen bu işte mutluysan ben her türlü senin yanında olurum’ dedi. Hâlâ da öyle. Mesela sabah haberlerine geçtiğimden beri gece saat 04.00’te evden çıkan bir karısı var. Yayından önce ve sonra arar. Her zaman en sıkı takipçimdir.

Eşinizde bu sektörden mi?

İlaç sektöründe, finans müdürü.

Peki nasıl tanıştınız?

Yurtdışı tatilinde tanıştık. Aynı turda denk geldik. Ama çok kısa bir muhabbetimiz oldu. Tatilin son günü sadece, ‘Merhaba benim adım Ece, Star’da çalışıyorum. Hoşçakal’ deyip ayrıldık. Tek elindeki bilgi Star TV’ydi. Kanalı arayıp benimle görüşmek istediğini söylemiş. Mail adresimi almış ve iş mailimden bana ulaştı. Öyle konuşmaya başladık, sevgili olduk ve sonunda birbirimize eş olduk. Star TV aslında  eşime kavuşmamı sağladı.

Evlilik teklifi nasıl oldu?

Bir hafta sonu haber müdürüm Ünal Oymak beni yanına çağırdı ve bir habere gitmem gerektiğini söyledi. Haber yerine aslında eşimin evlenme teklifine gitmişim. Orada eşim bana çok güzel bir organizasyonla evlenme teklifi yaptı. Röportaja gittiğimi sanırken aslında “Evet” demeye gidiyormuşum.

‘Önceliğim Bugün’

Kariyerinizde planladığınız yeni projeler var mı?

Şu an çok yeni bir projenin içindeyim. O yüzden ekibimle beraber bu program için çalışıyorum. Bu yüzden önceliğim “Bugün”.

İş dışında neler yapıyorsunuz?

İş dışında ya spora zaman ayırırım ya da aileme. Çok fazla spor yapıyorum. Bu ara sağlıktan dolayı biraz ara verdim ama aletli pilates ve kick boks yapıyorum.

MELİS GÜVENÇ – Milliyet TV

Bir önceki yazımız olan Apple Watch akıllı saat özellikleri başlıklı makalemizde akıllı saat, Apple Watch ve Apple Watch özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *