DX11 yeterliliğine sahip GPU hatasının çözümü var mı?

“DX11 yeterliliğe sahip bir GPU’ya ihtiyacınız var” uyarısıyla karşılaştıysanız aşağıda yazılanları iyi okumanızı tavsiye ediyoruz…

DX11 yani Direct X 11’i destekleyen donanımları temsil eder. Son zamanlarda birçok kullanıcı Crysis 3 yüklemesinden sonra, oyunu çalıştırdığında bu hatayla karşılaşıyor. Bu hata ne bir crack ile ne de oyunla alakalı. DX11 yeterliliğe sahip bir GPU hatası sizin ekran kartınızla alakalı.

“You need Directx11 capable to play Crysis 3” – “Crysis 3 oynamak için dx11 yeterliliğine sahip bir gpu’ya ihtiyacınız var”

BİLGİSAYARINIZ DX11’İ DESTEKLİYOR MU?

BaşlatÇalıştırdxdiag yazıp entera bastıktan sonra DirectX Tanı Aracı penceresi açılacak. Açılan pencereden Ekran sekmesini tıklayın ve DDI Sürümü bölümüne bakın. DDI Sürümü bölümünde 11’den düşük bir numara varsa bilgisayarınız yüklediğiniz oyunu -çoğunlukla Crysis 3- oynatmayacak demektir.

Dikkat etmeniz gereken şey şu: Direct X sürümünüz Direct X 11 olabilir , önemli olan DDI Sürümü bölümünde de 11 yazması…

 

DX11 YETERLİLİĞE SAHİP GPU HATASININ ÇÖZÜMÜ VAR MI?

Peki bu hatanın bir çözümü var mı diye ısrarla soranlar için tekrarlıyoruz. Bu hata donanımsal bir uyarı. Ekran kartınızın bu oyunu kaldıracak kapasitede olmadığını söyleyen bir uyarıdır. Bu sorunu ortadan kaldırmak için DX11 destekleyen yeni model bir ekran kartı almanız gerekmektedir.

DX 11 DESTEKLEYEN EKRAN KARTLARI

GT500 ve GT600 serisi, HD5000, HD6000 ve HD7000 serisi ekran kartlarının DX11’i desteklediği ve 2010 yılından sonra çıkan ekran kartlarının birçoğunun DX11’i desteklediği biliniyor.

CRYTEK DX10 VE DX10.1 DESTEKLEYEN MODELLERE GÖRMEZDEN GELİYOR

İmza kampanyası sitesi olan change.org’ta eski model ekran kartlarını (dx10 / dx 10.1) kullanan kullanıcılar bir kampanya başlattı. Tüm dünyadan 15.000’e yakın imza toplandı fakat Crytek bu isteğe cevap bile vermedi.

Bir önceki yazımız olan Mart 2014'te burçlarda neler olacak? başlıklı makalemizde burç yorumları, Mart 2014 Burç yorumları ve Mart 2014'te burçlarda neler olacak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

11 Responses

 1. Alp says:

  arkadaşım benimki dirext 11 i destekliyo dxdiag dan baktım ama oyun açılırken şu hata veriyo ”’Crysis 3 oynamak için DX11 yeterliliğinde bir GPU’ya ihtiyacınız var”’

 2. metehan says:

  DDI SÜRÜMÜ : 9Ex şansa bak neyseki beleşe arkiden flaşla aldım oyunu para verseydim yanardım hem arkide bitirdik oyunu ama rahat değildi be bide bende olaydı 😀

 3. metehan says:

  eğer çözüm mözüm varsa bi şu e mail den face profil bulup çözümü atsana 😀

  metehanaygun02@hotmail.com

 4. serhatuğur says:

  arkadaşlar ben çözdüm benim ekran kartım 8800g. NVidia DX11i indirin ve kurun. Daha sonra “başlat” menüsünden DXCPL yazıp girin. DX11’in ayarları var orada. “Edit List” yazan yere Crysis 3 kısayolunu yapıştırın. Daha sonra Forge WRAP alta 11.1 yapıp “Uygula” “Tamam” deyin. Daha sonra oyunu açın ve tamamdır.

 5. djnad says:

  cozuldu tum bu sorunlar artık bılgı almak ısteyen olursa yazsın ne yapacagını anlatayım arkadaslar

 6. ömer faruk says:

  arkadaşlar benimki NVIDIA GeForce 9400 GT ddı surumu 10 açılma şansı varmı

 7. emre says:

  abi benimki ati 4800 olurmu

 8. hakan says:

  Direct3D: 11.1 diyor bende ama açmıyor. yardımdı olacak var mı ? (crysis3)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *