Dünyanın en güçlü adamı: Brian Shaw

‘Dünyanın En Güçlü Adamı’ yarışmasının şampiyonu Brian Shaw, girdiği her ortamda tüm bakışları üzerinde topluyor ama bundan hiç de rahatsız değil

Ortalamadan büyük olmasını sağlayan bir anne ve babanın çocuğu olarak doğan Brian Shaw, 2.03 metre boyunda ve 190 kg. ağırlığında.
Shaw, kariyerine 2005’te katıldığı ‘Denver’in En Güçlü Adamı’ yarışmasıyla başladı. 2001-2013 yıllarında düzenlenen ‘Dünyanın Güçlü Adamı Yarışması’nda kazandığı birincilik ödülleriyle tüm dünyanın tanıdığı bir figür haline geldi.
Forum İstanbul sponsorluğunda gerçekleştrilen ‘İstanbul Extreme Fest’ için Türkiye’ye gelen Shaw, CADDE’ye konuştu.

Brian Shaw kimdir?
1982’de Amerika Colorado’da doğdum. Çocukluk yıllarımdan itibaren sporla iç içe geçen bir hayatım oldu. Okulda basketbol oynadım. Sıkı çalışmam neticesinde; lise ve üniversitede basketbol bursu ile eğitim aldım.

Spor dışında tutkularınız var mı?
?Film izlemeyi severim; özellikle komedi ve aksiyon filmlerini… Colorado’da yaşıdığım yer doğayla iç içe, ben de bunu çok seviyorum.

MOTİVE OLMAYA İHTİYACIM YOK
Kendinizi nasıl motive ediyorsunuz?
Motive olmak için özel bir çabaya ihtiyacım yok. Ben yaptığım işi yaparken çok eğleniyorum. Bundan sonrası için de aynı şeyi yapmak istiyorum ve bunun için hiçbir zaman ekstra motivasyona ihtiyacım olmadı.

‘Bu hafta sonu düzenlenen ‘Extreme Fest’ için nasıl bir şov hazırladınız??
İnsan gücünün sergilendiği değişik alternatifleri şovlarıma taşıyorum. Bu bazen tonlarca kilo ağırlığındaki bir kamyonu çekmek, bazen tonlarca kilo ağırlığındaki halteri kaldırmak olabiliyor. ‘İstanbul Extreme Fest’ için çok özel bir şov hazırladım. Hayranlarımla buluşup tanışacağım ve hepimiz çok eğleneceğiz.

Dünyanın en güçlü adamı olmak nasıl bir his?
Bu muhteşem bir duygu. Yaptığınız işte en iyi olmak kimin hoşuna gitmez ki…

İnsanlar sizi görünce şöyle bir duruyor. Bu bakışlar size neler hissettiriyor?
Ben bundan çok keyif alıyorum. İnsanlar başka yerlere bakarken, bir anda beni görüp, sürekli bana bakıyorlar. İnsanların bu reaksiyonlarını görmek çok eğlenceli.

Bu kadar iri ve güçlü olmanın artıları neler?
İstediğim her şeyi alıp rahatlıkla kaldırabiliyorum, böylelikle hayatım kolaylaşıyor. İri olmam sadece uçak yolculuğunda bazen sıkıntı yaratabiliyor.

iNSANLARINIZ ÇOK GÜZEL

Türkiye hakkında neler biliyorsunuz?
İstanbul’u biliyorum sadece. Gerçekten çok güzel, en çok da Boğaz’ı seviyorum.

Daha önce İstanbul’a gelmiş miydiniz?
2010 yılında bir yarışmaya katılmak üzere çok kısa bir süreliğine şehirde bulunmuştum. Yeniden gelmeyi dört gözle bekliyordum.

Şehri gezecek misiniz?
Kesinlikle. Buradaki insanlar çok güzel ve şehri çok sevdim.

PROTEİN CANAVARI

Günlük menünüzü bizimle paylaşır mısınız?
Günde 5-7 öğün tüketiyorum. Genelde et ağırlıklı besleniyorum. Ayrıca gücümü artıran takviye ürünler alıyorum.
Sabahları 8-10 tane yumurta, yulaf ve patates yiyorum, portakal suyu içiyorum. Daha sonra 1 kiloya yakın et ve yanında tekrar patates tüketiyorum. Bir sonraki öğünde tavuk, pirinç ya da brokoli oluyor. Bu, akşamları da değişmiyor; biftek ya da hamburgerle günü bitiriyorum.

Ne tür bir çalışma programı uyguluyorsunuz?
Haftada 4-5 gün antrenman yapıyorum. Yaklaşık 2-3 saat sürüyor.

FATMA UYAR

Bir önceki yazımız olan Nil Anka röportajında 'Baskın'ı anlattı başlıklı makalemizde Nil Anka, Nil Anka Baskın ve Nil Anka kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *