Dünyada son 24 saat

DUNYADA SON 24 SAAT

DUNYADA SON 24 SAAT

Venezuela’nın başkenti Caracas’ta bir petrol rafinerisinde pazar günü çıkan yangın korkuttu. Can kaybının yaşanmadığı yangın birkaç satte söndürüldü. Yangın sırasında gökyüzüne büyük siyah dumanlar yükseldi. Bir kilometre civarındakiler tahliye edildi.

İsrail’in serbest bırakacağı mahkumlar belli oldu
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin girişimiyle tekrar başlayan Ortadoğu barış görüşmeleri kapsamında İsrail’in serbest bırakacağı 26 Filistinli mahkumun adı belli oldu. İsrail, 104 Filistinli mahkumu serbest bıracakağını duyurmuştu. İsrailliler hükümeti eleştirirken, Filistinliler yeni yerleşimler yüzünden İsrail’e kızgın.

“Adeviyye’deki gösteriler mutlaka bitirilecek”
Mısır Dışişleri Bakanı Nebil Fehmi, darbe karşıtlarının sürdürdüğü gösterilerin “mümkünse diyalog yoluyla, mümkün değilse yasalar çerçevesinde dağıtılacağını” söyledi. Darbeyle devrilen cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yandaşları ise gösteriye devam edeceklerini açıkladı.

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de kamu sektöründeki atamaların kast benzeri bir sistemle gerçekleşmesine karşı çıkan göstericilere polis dayak attı. Polisin göstericilere karşı sopa kullanarak şiddet kullanması vatandaşlardan tepki çekti.

Putin karşıtı Navalny’ye yeni dava kapıda
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtlığıyla bilinen, hakkında çıkan beş yıl hapis cezasının ardından kefaletle serbest bırakılan Alexei Navalny’ye yeni bir suçlama getirildi. Rus savcılar, Moskova belediye başkanlığı için yarışan Navalny’nin yabancı kaynaklardan para aldığını iddia etti.

Tunus’ta kadınlar için ayrı gösteriler
Siyasi krizle çalkalanan Tunus’ta bugün hem iktidardaki İslamcı Ennahda Partisi hem de muhalefet, yerel kadınlar gününü kutlamak için ayrı gösteriler düzenleyecek. İki muhalif ismin öldürülmesinin ardından siyaseten bölünen ülkede muhalefet, kadın hakları için bugün toplanacak.

Bir önceki yazımız olan Veliaht prense çeyrek altın başlıklı makalemizde haber, haluk bilginer ve ingiltere hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *