Dinosaur JR – I Bet On Sky albüm eleştirisi

Eski kadroyu toparladıktan sonraki 3. albümleriyle 2012’yi selamlayan Dinosaur JR cephesinden elbette tahmin edebileceğiniz üzere yeni haberler yok.

Yine hüzün, yine ağır gitarlar, ağlak J Mascis vokalleri, 90’lar esintileri, Lou Barlow şekerlemeleri…

Ama zaten bunu sevmiyor muyuz, bu yüzden pek sorgulamadan her çıkan Dino albümünü gözümüz kapalı dinlemiyor muyuz? Ama bunların ötesinde bi’şeyler demek gerekirse illa uzun zamandır duyabileceğiniz en güzel Dino parçalarından biriyle açılıyor albüm: “Don’t Pretend You Didn’t Know”.

Parça tartışmasız bugüne kadar yaptıkları en ‘saf’ parçalardan, neden onları sevdiğimizin özeti, ayakkabıları fırlatıp aşk uğruna sağa sola zıplamalık. Albümün geri kalanı bu parçanın şehvetine çok yaklaşamasa da son üç albümleri arasındaki en iyi çalışmaları. Üçlü aradıkları zevki, güzel ve ufak fikirleri, uyumu ve samimiyeti tekrar bulmuş…

Tek canımı sıkan iki Lou Barlow parçasının biraz sönük kalmış olmaları. O da heralde iyi parçalarını olası bir Sebadoh albümüne saklıyordur diye teselli ediyorum kendimi şu sıralar. Go, Go Dino Power!

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *