Dikkat! İzleniyorsunuz!

İsviçre merkezli siber güvenlik kuruluşu High-Tech Bridge, milyonlarca kullanıcısı olan sosyal medya sitelerinin kullanıcıları izlediğini ortaya koydu. 50 büyük internet şirketinin gizlilik konusuna yaklaşımını değerlendiren kuruluş; Facebook, Twitter, Google ve Formspring gibi sitelerin kendi sistemlerini kullanarak, içerisinde internet sitelerinin bağlantıları bulunan özel mesajlar gönderdi.

‘Emin olamayız’
10 günlük gizlilik operasyonu süresinde şirketin Cenevre’deki merkezinde araştırmayı değerlendiren uzmanlar, hangi sitelerin mesajlardaki bağlantılara tıklayacağını gözlemledi. Elde edilen sonuçlarda, 50 büyük şirket içerisinden söz konusu altı şirketin bağlantılara tıkladığı görüldü.
Şirketin üst düzey yetkililerinden Ilia Kolochenko, çıkan sonuçlarla ilgili, “Mesajlardaki bağlantılar açılıyorsa içeriklerinin de okunmadığından emin olamayız” açıklamasını yaptı.

‘Bu durum yeni değil’
İnternet devi Google cephesinden, bu durumun yeni bir şey olmadığı yorumu geldi.
Konuyla ilgili uzmanlar da Google ve Facebook gibi şirketlerin, reklam hedeflerini zenginleştirmek için mümkün olduğu kadar kişisel veri topladığını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Aimersoft Video Converter Ultimate - Resimli anlatım başlıklı makalemizde Aimersoft, Aimersoft Video Converter Ultimate ve Aimersoft Video Converter Ultimate - Resimli anlatım hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *