Dijital bağış nedir? – Kalust Şalcıoğlu

Geçen hafta, LÖSEV Başkanı Sn. Üstün Ezer’in davetlisi olarak Ankara’da iftar davetine katıldım. Yazıyı bu hafta yazmamın nedeniyse, konuyu Cumhurbaşkanlığı seçim kampanyalarıyla birleştirecek olmamdı.
Her üç Cumhurbaşkanı adayımızın da, seçim süresince kampanyalarını bağışlarla yürüteceklerine dair haberler yapıldı. Yazıma başlamadan dakikalar önce, adaylara yapılan bağışlara baktım. Konu, hangi adayın fazla bağış topladığı değil… “Sorun” mümkün olanın çok çok altında bir bağış toplanmış olması…
Hadi Cumhurbaşkanı adayları profesyonel bir çalışma yapamadılar…
LÖSEV’in tek kişilik sosyal medya ordusu Serdar Aksu’nun yaptıklarını yapsalardı bari… LÖSEV’in Facebook, Twitter ve Instagram hesaplarını takip etselerdi; anahtar kelimelerle algı yönetimi yapsalardı…
Her sabah trafik sıkıştığında, aklımıza estikçe 10 TL’ye, LÖSEV’in inşa ettiği hastane için #1tuğlakoyan ben ve bizlerden kaçımız Cumhurbaşkanı adaylarımız için bağış yaptık? Kaçımızı aklına geldi?
O kadar “öldüğümüz, bittiğimiz, en sevdiklerimizle sosyal medya üzerinden kavga ettiğimiz, küstüğümüz” Cumhurbaşkanı adayımız için kaçımız 10 TL’sinden ya da fazlasından vazgeçti?

KALUST ŞALCIOĞLU

Bir önceki yazımız olan Bora Uzer Analog People albümünü anlattı başlıklı makalemizde Analog People, Bora Uzer ve Bora Uzer röportaj hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *