Devler umuda uçtu

A Milli Basketbol Takımı, 4-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2013 Avrupa Şampiyonası’na katılmak için dün Slovenya’ya gitti. İstanbul’daki hazırlıklarını tamamlayan Ay-yıldızlı ekip, Atatürk Havalimanı’ndan kalkan uçakla İtalya’nın Trieste kentine hareket etti. Milliler, Trieste’den de kara yoluyla maçların oynanacağı Slovenya’nın Koper şehrine gitti.
Slovenya’ya madalya hedefiyle giden 12 Dev Adam, aynı zamanda da gelecek yıl İspanya’nın ev sahipliğinde oynanacak Dünya Şampiyonası vizesi almaya çalışacak. İlk 6 takım, gelecek yılki Dünya Şampiyonası’nda oynama hakkı kazanacak.

Tanjevic takıma inanıyor
A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjevic, ilk turda dengeli bir grupta mücadele edeceklerini, takımına güvendiğini söyledi. Tecrübeli çalıştırıcı, Finlandiya ile oynayacakları ilk maçın, grubun en zorlu karşılaşması olacağını belirterek, “Gruptaki rakiplerimiz arasında en iyisi Yunanistan olarak gözüküyor. İtalya, Rusya, Finlandiya ve İsveç başarılı takımlar. Gruptaki ilk maçımızı Finlandiya ile yapacağız. İlk maçımız olacağı için daha da çok dikkatli olmalıyız. Rakiplerimizin hepsine çok büyük saygı gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

Erdenay takımdan memnun

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay da hazırlık karşılaşmalarında yükselen bir grafik sergilediklerini aktararak, “Sadece Avrupa Şampiyonası olarak değil, Dünya Şampiyonası vizesi de alacağımız bir organizasyon olarak turnuvaya bakmalıyız. Altı takım Dünya Şampiyonası’na gidecek ve biz de inşallah ülkemizi orada en iyi şekilde temsil edeceğiz. Gruptaki rakiplerimizden Yunanistan, Rusya ile İtalya çok tehlikeli takımlar” dedi.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin İspanya'dan ders alması lazım! başlıklı makalemizde futbol, futbol asla sadece futbol değildir ve ispanya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *