Derya Can nefes tutma rekoru kıracak

Çanakkale’deki bir ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmeni olan Derya Can adını, geçtiğimiz ağustos ayında Rusya’nın Kazan kentinde gerçekleştirilen Serbest Dalış Dünya Şampiyonası’yla duyurmuştu. Şampiyonada nefes tutma dalında dünya ikincisi olan Can şimdi de gözünü dünya rekoruna dikti.
Bir süredir Antalya Kaş’ta rekor denemesi için antrenman yapan Can, bugün dünya derin dalış rekorunu elde etmek için dalış gerçekleştirecek.

Cumhuriyet’in 90. yılı için
Üç gün üst üste üç ayrı dalda sualtı dalışları yapacak olan Can, ilk olarak ip destekli paletsiz dalışta 70 metre derine inerek şu anda 61 metre olan dünya rekorunu kırmayı hedefliyor.
Milli sporcu, ‘ip destekli paletsiz sabit ağırlık’ dalışında da 70 metre derine inerek ikinci rekoru kırmayı amaçlıyor. Can son olarak da ‘sabit ağırlık paletli derin dalış’ rekorunu 70 metreden 72 metreye taşımayı istiyor.
Dalış öncesi tüm hazırlıklarını gerçekleştirdiğini ve rokeru kıracağına inandığını belirten Can, “Türk kadınının zor işleri yapabileceğini ve başarılı olduğunu göstermek için elimden geleni yapacağım. Fırsat verilirse Türk sporcusunun neler yapabileceğini de herkese kanıtlamak istiyorum. Kıracağım rekorları Cumhuriyet’in kuruluşunun 90. yılına adıyorum” dedi.

Derya Can nefes tutma rekoru kıracak
Derya Can, başarılı bir sporcu olmasına rağmen destek göremediğinden yakınmıştı.
Rekor denemesi için en az 10 bin liraya ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Can, antrenmanları için tüketici kredisi çekmişti. Can’ın destek talebine kendisi de bir dalgıç olan Arnica Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Akın cevap vermişti.
Can’ın sponsoru olan Akın, “Türkiye için önemli bir başarıya imza atacak Derya Can’ın sponsoru olmaktan oldukça mutluyuz. Can’ın hedeflediği rekorları kıracağından hiç kuşkumuz yok” dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Ensonhaber'in Hürriyet'e savaş açması başlıklı makalemizde en saçma ensonhaber manşetleri, en son haber ve en sonhaber resimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *