Deniz Seki’ye hastanede, hapishane zulmü!

“Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan cezaevinde bulunan şarkıcı Deniz Seki, yumurtalıklarındaki kist nedeniyle olacağı ameliyat öncesi bazı tetkiklerinin yapılması amacıyla dün İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

Eski özel yetkili mahkemelerden İstanbul 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen uyuşturucu davasında yargılanan şarkıcı Deniz Seki, “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış, Yargıtay da bu cezayı onamıştı. İnfaz Savcılığa sağlık raporu sunarak 5275 Sayılı Kanun’un 16’ncı maddesinde yer alan “Hapis cezasının infazının hastalık nedeniyle ertelenmesi” hükmü kapsamında infazının ertelenmesini istemiş, Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda, Seki’nin cezaevi şartlarında kalmasının sağlığı yönünden engel bir durum teşkil etmediği belirtilmişti.

Ameliyat olacak
Seki, cezaevine girdikten sonra sağlık sorunları nedeniyle tedavi olmak için yaptığı başvuru, Cumhuriyet Savcılığı tarafından Adli Tıp Kurumu’na sevk edilmişti. Buradaki tetkiklerin ardından Seki’nin ameliyat olması gerektiği yönünde rapor verilmişti.
Seki, dün tutuklu bulunduğu cezaevinden İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nün 5’inci katında tek kişilik bir odaya konulan Seki’nin kapısında 3 asker dün gün boyu nöbet tuttu. Seki’nin kaldığı odanın camlarına da mahkum koğuşu uygulaması olan demir parmaklık takıldı.
Seki’nin menajeri Özgür Aras tarafından yapılan yazılı, “Deniz Seki’nin ameliyat öncesi tetkiklerinin yapılması ve ameliyatı için İstanbul’daki bir kamu hastanesine sevk edildiği, hastanede ameliyat ve tedavi amacıyla hastaneye yatış işlemlerinin yapıldığı öğrenildi. Sanatçının ne zaman ameliyat edileceği ve hastanede ne kadar kalacağı hususu netlik kazanmamıştır” denildi.

Yıldız Tilbe’den Deniz Seki yorumu

Sezen Aksu’nun mektubu Deniz Seki’yi ağlattı

Deniz Seki kanser mi?

SERAY YALÇIN – Milliyet

Bir önceki yazımız olan Adriana Lima Türkiye'yi neden seviyor? başlıklı makalemizde Adriana Lima, adriana lima 2015 ve Adriana Lima röportaj hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *