Demokratikleşme Paketi’ni Abdullah Öcalan mı istedi?

Kırşehir’de Neşet Ertaş’ın ‘Gönül Dağı’ türküsünü sanatçılarla seslendiren Başbakan Erdoğan, Öcalan’in isteği ile paket hazırlandığı iddiasına yanıt verdi: Elinize dizinize dursun!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefetin yarın açıklayacağı ‘demokratikleşme paketi’ni Abdullah Öcalan’ın istediği eleştirilerine sert çıkarak, “Elinize dizinize dursun ne alakası var. Bunlar bizim programımızda tüzüğümüzde var, bunlar kongrelerimizde vaatlerimizdir” yanıtı verdi.
Erdoğan, dün 26. Ahilik Haftası kapanış törenlerinde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

PRİM VERMEYELİM: Tek millet, tek bayrak, tek devlet, tek vatan dedik. Türkiyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkeziyle, Abazasıyla, Romanıyla, Boşnağıyla bir olalım iri olalım hep birlikte Türkiye olalım. Niye tek bayrak diyoruz, çünkü bizim bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Ülkemizde ikinci bayrak dalgalandırma gayreti içine girenler ihanet içindedirler ve onlara asla prim vermeyeceğiz. Bu vatan topraklarında ameliyat operasyon yaptırmaya asla müsaade ettirmeyiz.

KÜRT KARDEŞİME DE UÇAK: Hakkâri Yüksekova’da 10 yıl önce buraya havalimanı yapılacak deseydik inanır mıydınız? İstiyorum ki Kürt kardeşim de uçakla gitsin gelsin. 2 gün yolculuk yapacağına bir saatte Hakkâri’ye ulaşsın. İnsanca yaşamanın gereği bu ahilik kültürünün gereği bu.

MİDELERİNE OTURALIM: (Neşet Ertaş’tan dize okuyarak). ‘Bir yaratmış Allah tüm insanları; Ayrılık insanın sözünden olur; Ayrı görme gel şu insanoğlunu; Her niyet kişinin özünden olur’ Birliğimize tahammül edemeyenler var, bizi bölerek yutmak isteyenler var. Biz öyle iri olalım ki onların midelerine oturalım.

PAKET DÖNÜM NOKTASI: Pazartesi günü saat 11.00’de Türkiye için gerçekten tarihi bir anı, tarihi bir dönüm noktasını hep birlikte yaşayacağız. Son derece kapsamlı 76 milyonun tamamını ilgilendiren özgürlükleri daha da genişleten ekonominin, demokrasinin en önemlisi de kardeşliğimizin önünü daha da açan bir paketi açıklayacağız. Kimileri çıkıyorlar, efendim İmralı istedi diye yapıyorlar, bölücü terör örgütü istedi diyorlar. Elinize dizinize dursun ne alakası var.

PROGRAMIMIZDA VAR: Bunlar bizim programımızda tüzüğümüzde, kongrelerimizde vaatlerimizdir. Biz gün geldikçe açıklıyoruz zemin oluştukça açıklıyoruz, yaptığımız budur. İnşallah bu büyük kapsamlı paket de ekonominin daha da büyümesini, Türkiye’nin sınıf atlamasını, Türkiye’nin ağırlıklarından kurtulmasını sağlayacak.

SÜRECİ DAHA İLERİYE: Allah’a hamdolsun yoğun girişimlerimiz, mücadelemiz neticesinde aylardır terör nedeniyle acı haberler almıyoruz. Hem Kırşehir’de hem Diyarbakır’da annelerin babaların yürekleri dağlanmıyor, ocaklara ateş düşmüyor. Terör inşallah Türkiye’nin zemininden yavaş yavaş kayıyor, kayboluyor. Türkiye’nin kardeşliğini, birliğini, beraberliğini inşallah gayretle hep birlikte sağlayacağız. Bu süreci daha da ileri taşıyacağız.

‘Gönül Dağı’ türküsünü söyledi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Neşet Ertaş 1. Altın Bağlama Kültür Sanat Ödülleri töreninde sanatçılarla birlikte sahnede Ertaş’ın, ‘Gönül Dağı’ türküsünü söyledi.

Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Neşet Ertaş’ın Bağlarbaşı Mezarlığı’ndaki kabrine gitti. Erdoğan çifti, mezar başında dua etti. Başbakan ve eşine, Neşet Ertaş’ın iki kız kardeşi de eşlik etti.
Erdoğan, daha sonra 1. Neşet Ertaş Altın Bağlama Kültür Sanat Ödülleri Töreni’ne katıldı. Erdoğan, programın sonunda sahneye çıkarak, aralarında Orhan Gencebay, İbrahim Tatlıses, Gülşen Kutlu, Bedia Akartürk, Ahmet Özhan, Metin Şentürk, Fatih Kısaparmak, İsmail Türüt, Safiye Soyman gibi sanatçıların yer aldığı koro ile birlikte ‘Gönül Dağı’ türküsünü söyledi. Şarkı sonunda ise sanatçılar, “Erdoğan’ı yurttan sesler korosuna alalım” esprisi yaptı. Erdoğan’ın türküyü söylerken elindeki kağıttan sözlerine baktı. Erdoğan, ödül töreninde yaptığı konuşmada ise Ertaş’ı övdü. Erdoğan, “Garipti, garip yaşadı, bir garip olarak bir yıl önce aramızdan ayrıldı, hakka yürüdü” dedi.
Erdoğan, törende eşi Emine Erdoğan ile birlikte Gülşen Kutlu’ya, “En İyi Okuyucu” ödülünü de verdi. Erdoğan, tören öncesinde ise yeşil renkli bir elektrikli araba kullandı.

Bir önceki yazımız olan Turgut Özakman'ın ardından... başlıklı makalemizde öldü mü, Şu Çılgın Türkler ve Turgut Özakman hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *