DC Maja Bar nerede? Nasıl bir yer?

Fenerbahçe Asbaşkanı  Ömer Temelli’nin sahibi olduğu Dalyan Club’da yeni bir lounge bar açıldı: DC Maja Bar. Temelli “Hedefimiz iş çıkışında  sosyalleşmek isteyenleri burada ağırlamak” diyor

Her ne kadar İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yaşayanlar ve çalışanlar çoğalsa da şehrin eğlence hayatının büyük kısmı hâlâ Avrupa Yakası’nda. Fakat bu yavaş yavaş değişiyor. Fenerbahçe’de bulunan Dalyan Club’ta açılan DC Maja Bar bunun bir örneği.

“Böyle bir bara ihtiyaç vardı”

Dalyan Club, 1981’den beri hizmet veriyor. Kulübün sahibi Ömer Temelli’nin anlattığına göre kulübün 5 bine yakın aktif üyesi var. Bu üyelerin talepleri Temelli’yi kulübün içinde yeni bir mekan açmaya zorlamış. “Burası insanların uzun zaman geçirdiği bir yer. Sabah geliyor, akşama kadar burada kalabiliyorlar. Üyelerimizin böyle bir talebi olunca biz de bu mekanı yarattık” diyen Temelli, DC Maja Bar’ın rezervasyon yaptırmak şartıyla kulüp üyesi olmayanlara da açık olduğunun altını çiziyor.

Dalyan Club’ın içinde halihazırda bir restoran vardı. Ömer Temelli’ye göre eksikliği hissedilen ihtiyaç ise rahat edilebilecek, keyifli ve güvenli bir bardı.
DC Maja Bar’la bu ihtiyaç da giderilmiş oldu. Temelli de zaten bu konuda “Asıl hedefimiz iş çıkışında bir şeyler yapmak, sosyalleşmek isteyen insanları buraya çekmekti. Bunu başardık. İnsanlar saat 18.00 gibi geliyor buraya. 20.00’ye kadar zaman geçiriyorlar. Daha sonra isteyen yan taraftaki restorana geçiyor. Saat 22.00’den sonra ise ikinci bölüm geliyor. Gece 11.00’den sonra müzik biraz yükseliyor. 1.00’e kadar açığız. Haftada bir gece de canlı müzik olacak, diğer günler DJ… Hedef kitlemiz çalışanlar yani” diyor.

DC Maja Bar’ın kendi mutfağı yok ama kulübün restoranına çok yakın olduğu için atıştırmalık servis ediyorlar. İsteyen restorandan ısmarladığı yemeğini de barda yiyebiliyor. Barın içki menü listesi de geniş. 20’ye yakın viski, bir o kadar da votka, rom ve kokteyl çeşiti var mekanda. Şaraplar ise genelde yerliler arasından seçilmiş. Temelli “İthalatının yapıldığı her türlü içkiyi burada bulabileceksiniz” diyor.

“Burada Fenerbahçe hakimiyeti olmuyor”

Ömer Temelli’nin Fenerbahçe yöneticisi olması ve mekanın Fenerbahçe’de bulunması misafirlerin ağırlıklı olarak Fenerbahçeli olduğu anlamına gelmiyor. Dalyan Club’ın 20 yıllık üyeleri olduğunu hatırlatan Temelli “Üyelerimiz arasında Fenerbahçeli kadar Galatasaraylı ve Beşiktaşlılarda var.
Hiçbir takımın hakimiyeti olmuyor” diye anlatıyor bu durumu.

DC Maja Bar konumu, otoparklı ve güvenli olması, yarattığı atmosferle Anadolu Yakası’ndaki büyük bir açığı kapatacak gibi görünüyor. Ömer Temelli’nin de söylediği gibi bu mekan sayesinde sosyalleşmek için trafiğe girmeye gerek kalmayacak.

“Ben taraftara doğruyu söylerim”

Fenerbahçe Asbaşkanı Ömer Temelli’yle röportaj yapıp Fenerbahçe hakkında soru sormamak olmazdı. Temelli’ye Fenerbahçe hakkında merak ettiklerimizi de sorduk…

Taraftarlarla aranız çok iyi. Twitter’dan gelen hemen hemen her soruyu cevaplıyorsunuz. Bu sizin de taraftarlıktan yöneticiliğe geçmenizle alakalı sanırım.

14 yaşından beri her maça gittim. Kısmette yöneticilikde varmış. Yöneticilik biterse bir gün yine taraftar olarak destekleriz takımımızı.

“Polemik yaratmak istemiyorum”

Twitter’a girdiğiniz için pişman oldunuz mu?

Oğlum bir Twitter hesabı açtı benim için. “İnsanlar durmadan soru sorar. Ben uğraşamam” dedim ama o “Kim soracak ki?” dedi. Bir saat sonra 3 bin takipçi oldu. Ben sadece doğruyu söylerim. Taraftarla aram iyi olsun diye hiçbir zaman yalan söylemem.

Her şeyi size soruyorlar…

Çok soru gelince ve hepsine yanıt vermek mümkün olmayınca mecburen kısa yanıtlar yazıyorum. Kimseyi kırmak istemiyorum, polemik yaratmak da… Futbol ortamında bir kelimeden bile polemikler çıkarken buna zemin hazırlamak istemem. Hem kısa cevaplar yazınca daha fazla kişiye yanıt vermiş oluyorum. Mesela transferi kesinleştikten sonra Moussa Sow gelecekti İstanbul’a. Sürekli soru geliyor “Kaçta gelecek?”, “Bekleyelimmi uyuyalım mı?” diye. Ben de “Uyuyun” dedim. Ne diyebilirim ki?

Fenerbahçe’nin Kenan Evren Lisesi ya da marinayla alakalı projeleri vardı. Bu konularda gelişme var mı?

Bizim için şu anda en önemli proje “Hedef 1 milyon üye” projesi. Tüm gücümüzü ve dikkatimizi buraya verdik. Önemi zaman içinde anlaşılacak. Tüm Fenerbahçelileri bu projeye desteğe davet ediyorum.

FIRAT KARADENİZ – milliyet pazar

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *