Darphanede en düşük maaş 2371 TL

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 249 işçinin çalıştığı Darphane’deki grevin sonlandırıldığını, en düşük işçi aylığının net 2 bin 371 lira 92 kuruşa yükseltildiğini bildirdi.

Çelik, dün düzenlediği basın toplantısında, Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü bünyesinde 68 gündür devam eden grevin sonlandırılması için Basın-İş Sendikası Genel Başkanı Yakup Akkaya ile Kamu-İş temsilcisinin uzun bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Çerçeve protokole ek olarak devam teşvik primlerinde yüzde 3’lük bir artış sağlandığını bildiren Çelik, “Gerek çerçeve protokolü gerekse son devam teşvik primi çerçevesindeki artışların neticesinde, darphanede çalışan işçilerimizin en düşük net ücreti yani cebine girecek olan aylık net ücret, 2 bin 371 lira 92 kuruşa yükselmiştir. Ortalama net ücret 2 bin 764 lira 76 kuruşa, en yüksek net ücret ise 3 bin 294 liraya yükselmiş bulunmaktadır” dedi.

Bir önceki yazımız olan PKK 4 işçiyi kaçırdı başlıklı makalemizde pervari, pkk ve siirt hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *