Dany Bahar kimdir?

Ferrari’de bir dönem “Türk lokumu” diye anılan Dany Bahar, İngiliz Lotus’un CEO’luğundan atıldıktan sonra bir süredir ortalarda görünmüyordu. Bahar, bir dönem pazarlamasının başında bulunduğu Ferrari’nin evinden, İtalya’nın Modena kentinden çıktı. Bu kez, kendi işinin patronu olarak.
“Ares” adıyla kendi şirketini kuran Bahar, spor ve lüks otomobillerden vazgeçmemiş. Yeni işi ise, Bentley, Rolls Royce, Bugatti kullanıcılarına yönelik. Yeniden tasarım, “dünyada tek” denilebilecek şekilde özel aksesuarlarla donatmak gibi işler yapacak olan Bahar, bu tip araç isteyen dünyada 250 kadar süper zengin olduğunu söylüyor.

Üreticilere fark atacak!
Bahar, bu kişilerin garajlarında en az 30 ve üzeri otomobil bulunduğunu, dünyada tek sayılabilecek araçlara sahip olabilmek adına 2 milyon doları gözden çıkarabilecek nitelikte olduklarını kaydediyor. Bahar’ın yapmak istedikleri arasında Bentley Mulsanne’ı ya da bir Rolls Royce Wraith modelini (henüz resmi fabrika üretime başlamasa da) bir SUV ya da 4×4’e dönüştürmek, tamamen kişiye özel aksesuarlarla donatmak. Bahar’ın portföyünde Aston Martin, Ferrari gibi markalar da olacak.
Pek çok kaynakta İstanbul doğumlu ve Dany Taner Bahar adıyla yer alsa da, kendisini İsviçreli olarak tanımlayan Bahar, Ferrari’den sonra Lotus’un başına geçmiş ve markanın yeniden diriltilmesi için farklı konseptler hazırlatmıştı. Ancak Lotus’un Malezyalı sahipleri, Bahar’ı aşırı harcamak, şirketi zarara uğratmakla suçlayıp onu görevden almıştı.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *