Damsels in Distress film konusu ve eleştirisi

Öncelikle başrolde Chloë Sevigny oynuyor sanıyorsanız, yanılıyorsunuz, salonu derhal terk edin. Ya da etmeyin, bu kız da hiç fena değil aslında. Violet değil, Menekşe; şirretlikle hanımefendilik arasındaki çizgiyi iyi kurmuş, kolejlerde okumuş, ama sadece kendi yazdığı kitapları.

Heather değil, Funda; hayatının en büyük aptallığını kendinden daha aptal bir sevgili bularak yapmış.

Rose değil, Gül; kendisine yaklaşmaya yeltenen muhtemel bir playboy’u 30 metreden tanımış ve hakkında uzaklaştırma emri çıkarmış, ya da henüz yapmamış olabilir ama yapması muhtemel. Lily değil, Zambak; anne ve babası tarafından bu isme layık görülerek, feleğin sillesini doğuştan yemiş, bu 3 çiçek gibi kızın ‘yardımlarıyla’ üniversitedeki ilk yılında hayatta kalacak olan ‘o kız’. Bu cici kızların tek bir derdi var, kendileri dışındaki tüm şuursuz ergenleri, başta Lily’i, ehlileştirerek, topluma ve en çok da kendilerine daha yararlı birer birey haline getirip, kendi ‘Aydınlanma Çağları’nı oluşturmak.

Siz bu bir grup yeniyetme kızın, yine kendileri gibi bir grup yeniyetme kızı ve erkeği birkaç parça donut ve biraz tap-dance’le tüm sorunlarından arındırabileceğine inanıyor musunuz? Sadece bu ikisi yetmez belki ama tertemiz bir sabun kokusu depresyona iyi gelebilir gerçeğine biraz daha tutunabilir buldum ben kendimi filmden çıkarken. Lavaboya gittiğimde ilk işim sabun koklamak oldu. Ama maalesef hala benden daha az ‘cool’ çocuklardan hoşlanmıyorum. Sizin de tıpkı benim gibi, ihtiyacınız bir yeşil reçete değil de yalancıktan terapiyse, doğru filmdesiniz.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *