Dünyayı kurtaracak adam: Kim Jong

ABD Basketbol Ligi NBA’in efsanevi yıldızlarından Dennis Rodman, ‘basketbol diplomasisi turu’ şeklinde nitelendirdiği beş günlük Kuzey Kore ziyaretini sonlandırdı. Ziyaret süresince Kuzey Kore Lideri Kim Jong-un ile birlikte bol bol eğlenip basketbol maçı izleyen Rodman’ın ülkede iyi vakit geçirdiği belirtildi.

‘Onu Obama’ya sorun’
Yıldız basketbolcu, iyi anlaştıkları her hallerinden belli olan Kim Jong-un’u ‘muhteşem biri’ olarak değerlendirdi. Daha önce Rodman’ın ziyareti sırasında ülkede tutuklu ABD’li misyoner Kenneth Bae’nin serbest bırakılacağı spekülasyonları çıksa da ünlü yıldız, Kuzey Kore Lideri ile Bae hakkında konuşmadıklarını söyledi.
Pekin Havaalanı’nda Kenneth ile ilgili spekülasyonlara cevap veren Rodman, “Bu benim sorunum değil. Onu Obama’ya, Hillary Clinton’a sorun” dedi. Kenneth Bae, ülkeye bir tur ekibiyle girdikten sonra devlete karşı işlenen suçlar kapsamında 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırılmıştı.

‘Değiştirmek istiyor’
Kenneth’in tutukluluğundan beri sağlık durumunun kötüye gittiği biliniyor. Kuzey Kore liderinin kendisini yeniden davet ettiğini söyleyen Rodman, “Kim Jong-un, dünyadaki bir şeyleri değiştirmek istiyor” diye ekledi.
Diğer taraftan Rodman, ülkeye ilk ziyaretini geçtiğimiz mart ayında, Kuzey Kore’nin füze saldırısı tehditleri savurduğu bir zamanda gerçekleştirmişti.

 

Bir önceki yazımız olan ‘Yeşilay sivil kalsın’ başlıklı makalemizde Marka, sivil ve yeşilay hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *