Dünya çocukları yaz kampında buluşuyor

Geleceğin Yıldızları, sunduğu 17 farklı program seçeneğiyle dünyanın farklı ülkelerinden ve Türkiye’den çocukları ve gençleri kamplarında buluşturuyor. Uludağ, Kuşadası, Alaçatı, Göcek ve İstanbul’da düzenlenen kamplarda öğrencilere spor, sanat ve İngilizce içerikli okul dışı eğitim olanağı sunan Geleceğin Yıldızları, 56 ülkeden değişik yaşlarda çocukları konuk ediyor. Spordan sanata farklı alanlarda etkinliklerin yer aldığı kamplarda 5-12 yaş grubuna özel “Summer City Camp” adı altında gündüzlü program İstanbul’da gerçekleştirecek.

Minik sanatçılar, buluşuyor
Çağdaş sanat alanındaki ofis müzesi Borusan Contemporary, yaz ayları boyunca birbirinden farklı alanlarda çocuklara yönelik öğretici atölye çalışmaları hazırladı. Dinamik ve eğlenceli bir sanat eğitim programı olan Borusan Contemporary Yaz Okulu, 22 Haziran’da Dijital Fotoğrafın Sırrı başlıklı atölye ile başlayacak. 9 dönemden oluşan, farklı disiplinlerde, iki günlük ve 16 saatlik içeriklere sahip, haftalık programlardan oluşan yaz okula 7 – 12 yaş aralığındaki küçük sanatseverler katılabiliyor. Program kapsamında temel sanat teknikleri, özgün baskı, heykel teknikleri, fotoğraf ve stop-motion gibi projeler üzerinde çocukların görsel algı ve eleştirel düşünme becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. 15 katılımcı ile sınırlandırılan programlar, 25 Ağustos’a kadar devam ediyor.

Bilim ve eğlence bir arada

Taşkışla’da bulunan İTÜ Bilim Merkezi’nde 24 Haziran -13 Eylül tarihleri arasında farklı temalarda bilim ve teknoloji atölyeleri açılıyor. Bu çalışmalara katılan öğrenciler bilimin ve tekniğin ilginç ve zevkli yönlerini keşfederek, pratik uygulamalar ve gezilerle hem tatillerini değerlendirmiş, hem de İTÜ’nün araştırmalarına ortak olacaklar. 4-6 ve 7-11 yaş aralığına yönelik yaz okullarında 7-11 yaş grubu için sihirli kimya karışımları, enerji ve iklim atölyeleri, astronomi, roket, aerodinamik deneyleri gibi birçok bilim atölyesi düzenlenecek. 4-6 yaş grubundakiler için de baloncuklardan kuklalara, zevkli ışık-gölge oyunlarından basit robotlara kadar birçok bilimsel konu, eğlenceli bir atmosfer içinde sunuluyor. Ayrıntılı bilgi için: www.bilimmerkezi.itu.edu.tr

Yaz boyunca spor yapacaklar

Irmak Okulları, 17 Haziran-19 Temmuz tarihleri arasında 4-5 yaş ve 6-9 yaş aralığındaki çocuklara yönelik dopdolu programların yer aldığı Yaz Okulu düzenliyor. İngilizce derslerinin yanı sıra yüzme, tenis, cimnastik, badminton, basketbol, voleybol, drama, satranç, görsel sanatlara yönelik derslerin verileceği okulda, öğrenciler, Dodge Ball-Kickball da oynayabilecek.

Yaratıcı çocuklar keşfe çıkıyor

Gelişen Düşünceler Kulübü, 6-13 yaş çocuklar için, yaşayarak, düşünerek, hissederek, anlayarak, deneyimleyerek doğal öğrenme yollarını kapsayan bir yaz okulu programı sunuyor. 1-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek programda çocuklar, kitap okuyacaklar, deney yapacaklar, film seyredecekler, sanatsal faaliyetlere katılma fırsatı yakalayacaklar. Çocuklar, Canlandırıcı Oyun Saati, Yaratıcı Okuma, Altın Eller, Bilim Saati, Yaratıcı Yazma, Dikkat Çalışması, Hikayeler ile Liderlik başlıklı çalışmalara katılarak yaratıcılıklarını ortaya çıkaracaklar.

 

 

Bir önceki yazımız olan Böyle katil görülmedi! başlıklı makalemizde Because I Said I Would, canzani ve columbus hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *