Cumhuriyet Gazetesi’ne polis baskını

Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo karikatürlerini yayımlayacağı iddiası üzerine, polisin gazetenin basıldığı matbaaya gelerek baskının dağıtımını engellemeye çalıştığı iddia ediliyor.

soL’un edindiği bilgilere göre, Cumhuriyet’in, Charlie Hebdo dergisinin karikatürlerini basacağı iddiası üzerine, polis gazetenin basıldığı matbaaya gelerek dağıtımı engellemeye çalıştı.

Matbaadaki dağıtım kamyonlarını bir süre engelleyen polis, yaklaşık 1 saatlik gecikmenin ardından savcılıktan gelen telefon üzerine kamyonların İstanbul Matbaa’dan çıkışına izin verildi.

Cumhuriyet’in Şişli’deki binasının yakınlarına da bir akrep aracının konuşlandırıldığı iddia edildi.

Cumhuriyet gazetesi, Charlie Hebdo karikatür seçkisiyle ilgili yaklaşık bir saat önce Twitter hesabından bir açıklama yayımladı.

Açıklamada, seçkinin 4 sayfa olduğu ve hazırlanırken “toplumların inanç özgürlükleri ve dini hassasiyetlerine de” özen gösterdildiği vurgulandı.

 

Bir önceki yazımız olan Yasayla profesör ünvanı verilebilecek! başlıklı makalemizde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, recep tayyip erdoğan ve sağlık bakanlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *