Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan bayram mesajı

Bayram dolayısıyla devletin zirvesinde yer alan isimler yayınladıkları mesajlarda, çözüm süreci çerçevesinde birlik ve beraberlik çağrısı yaptı ve halkı trafik kurallarına uymaları için uyardı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dini bayramların toplumsal hayatın temel taşı olduğunu belirterek şöyle devam etti:
“Önümüzdeki süreçte barış, demokrasi ve ekonominin birbirini tamamlayan bir anlayışla ilerlemesi, reform sürecinin kararlılıkla devam ettirilmesi birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek, ülkemizi hedeflerine daha da yaklaştıracaktır.
İhtiyacımız olan yegâne unsur, birbirimizi anlamak; farklılıklarımıza saygı göstermek; birliğimizi, dirliğimizi her şart altında muhafaza etmek; kendimize, milletimize ve devletimize güvenmektir. Vatandaşlarımızdan trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını rica ediyorum.”

‘Müşterek inancı paylaşıyoruz’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ise bayram dolayısıyla şu mesajı verdi:
“Bu toprakların mayasında kardeşlik vardır, dayanışma vardır. Hepimiz müşterek bir vatan toprağı üzerinde yaşıyor, müşterek bir inancı paylaşıyor, müşterek bir kaderi yaşıyoruz.
Kısa bir zaman önce, Milli Birlik ve Kardeşlik adımlarımızın bir yansıması, bir devamı olarak ‘Demokratikleşme Paketi’ adını verdiğimiz bir çalışmayı açıkladık. Bu çalışmayla, bizler, milletimize layık olan birliği, bütünlüğü tekrar sağlamayı, cumhuriyetimizi çok daha güçlü hale getirmeyi, ileri demokrasiyle taçlandırmayı, bize yaraşan, bize yakışan kucaklaşmayı gerçekleştirmek istiyoruz. Amacımız, milletimizin sinesinde açılan yaraları sarmak, iyileştirmek, tedavi etmektir. Bu toprakları beraber işlediğimiz, bu vatanı birlikte kurduğumuz kardeşlerimizle, tekrar büyük Türkiye’yi inşa etmek istiyoruz. ”

‘Dikkatli araç kullanın’
TBMM Başkanı Cemil Çiçek, bayram mesajında bayram ziyareti için yola çıkan şoförlerden dikkatli araç kullanmalarını isterken, İçişleri Bakanı Muammer Güler de, aynı uyarıyı “Bayram sevincinin üzüntüye dönüşmemesi için değerli vatandaşlarımızın da yetkililerce alınan tüm tedbirlere ve özellikle trafik kurallarına eksiksiz bir şekilde uymaları konusunda gereken hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz” sözleriyle yaptı.

Bir önceki yazımız olan Gizem Akhan neden tutuklandı? başlıklı makalemizde Gizem Akhan, Greenpeace ve Mehveş Evin hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *