Combofix’le bilgisayarınızı koruyun – Resimli anlatım

Combofix ücretsiz, ücretsiz antivirüs programı, combofix son sürüm, combofix ücretsiz program, en yararlı programlar, en gerekli bilgisayar programları, combofix ücretsiz

Ücretsiz güvenlik programı denilince ilk akla gelen programlardan olan ComboFix , sahte yazılımları ve sizin farkedemediğiniz kötü amaçlı uygulamaları kolaylıkla temizler.

Bilgisayarınıza zarar verecek olan programları kısa sürede bulan Combofix , birçok antivirüs programından çok daha faydalı işler yapar. Diğer antivirüs programları kadar bilgisayarı zorlamayan ComboFix , boyutuyla da kullanıcıların dostudur. Flash diskinize atıp yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bir program olan ComboFix, aynı zamanda USB cihazlarını ve telefondaki virüsleri bile temizler.

COMBOFİX NASIL KULLANILIR?

-Combofix’i kullanmak için öncelikle bilgisayarınızda çalışan programları kaldırın.

-Combofix’i kurup çalıştırdıktan sonra öncelikle program kendi sunucularına bağlanacaktır. Bu sırada siz hiçbir işlem yapmamalısınız.

– ‘Disclaimer of warranty on software‘ uyarısı sizin yazılımın yüklenmesini kabul edip etmediğiniz anlamına geliyor. Devam etmek için ‘EVET’i tıklayın.

– Warning!! uyarısıyla karşılaşırsanız bilgisayarınızda yüklü olan antivirüs programını devre dışı bırakmanız gerektiğini söylüyordur. NOD 32 ya da Kaspersky gibi bir antivirüs programı kullanıyorsanız, Combofix’in taramasına devam etmesi için o programlarınızı devre dışı bırakmalısınız.

– Sonrasında program kendi yedeğini alacak. Çok fazla sürmeyen bu işlemde beklemeniz gerekiyor.

– Mavi pencerede yazan Scanning for infected files  metnini gördüğünüzde 10 dakika kadar beklemeniz gerekecek. Çünkü Combofix bilgisayarınızdaki kötü yazılımları tarıyor…

– C:/Windows/System32/calc.exe yazısını gördüğünüzde işlemin sonuna geldiniz demektir. Çok az daha sabrederek bu kısmı da atlatabilirsiniz.

– Preparing Log Report. Do not run any programs until ComboFix has finished mesajı Combofix.txt metin dosyasının hazırlandığını söylüyor. Bu aşamadan sonra Combofix taramasında hangi programların zararlı olduğunu Combofix.txt metin dosyasından görebilirsiniz.

Dikkat: Programı indirdikten sonra lütfen virüs taramasından geçirin.

Bir önceki yazımız olan FIFA 2013'teki en komik ve en saçma hatalar başlıklı makalemizde fifa 2013, FIFA 2013'teki en komik ve en saçma hatalar ve fifa bugs hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *