CHP’nin adayları Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için partiye başvurusunu beklediklerini, Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için başvuru yapacağını söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi için ise mevcut Başkan Aziz Kocaoğlu’nun yerine İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in aday gösterebileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.

CHP’de yerel seçim çalışmaları sürerken Ankara adayının CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce olmasına kesin gözüyle bakılıyor. 40’a yakın milletvekili İnce’nin aday olması için yönetime ve İnce’ye talepte bulunurken Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, NTV’de, “Muharrem İnce’nin aday olmasını isteyen bir eğilim ortaya çıktı. Muharrem Bey de sanırım düşünüyor. Birkaç güne sanıyorum ki başvurusunu yapacak” dedi.
Keskin, Sarıgül’ün CHP’ye başvurusuna ilişkin, “Sarıgül konusunda aşılması gereken engel var. Sarıgül, süreç içinde bazı toplantılar yaptı. Kendi arkadaşlarının da rızasını alarak olurunu alarak CHP’de siyaset yapma anlayışını ifade etti. CHP tüzüğüne göre bağlayıcı açıklama Genel Başkan’a aittir. Değişik süreçlerde Sarıgül’ün gelmesi halinde yolun açık olduğunu Genel Başkan ifade etti. Bürokratik prosedürler var” dedi.

Kocaoğlu olmazsa Yüksel

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediyesi için ise mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yerine İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel’in aday gösterebileceği kulislerde konuşulmaya başlandı.
Başta Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP yönetiminin İzmir için Aziz Kocaoğlu’nun görevine devam etmesinden yana olduğu ifade ediliyor. Genel Merkez’de Kocaoğlu’nun belediyeye yönelik operasyon sırasındaki performansından da memnun kalındığı ve operasyonun CHP’nin oy oranını artırdığı değerlendirmeleri yapılıyor.
Kocaoğlu’nun ise henüz aday olma kararını kesin olarak vermediği belirtiliyor. Kocaoğlu’nun aday olma kararını vermesi durumunda aday yapılması konusunda hiçbir tereddüt oluşmayacağı ifade ediliyor. Ancak, Kocaoğlu’nun aday olmak istemediğini beyan etmesi durumunda, İzmir Milletvekili Yüksel’in ismi bu pozisyon için geçiyor.

Bir önceki yazımız olan Milli Güvenlik Kurulu'nda tarihe geçen konuşmalar başlıklı makalemizde 28 şubat, devlet sırrı ve Güven Erkaya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *