CHP 2014 yerel seçim adaylarını belirliyor

 CHP 2014 yerel seçim adayları , cumhuriyet halk partisi yerel seçim adayları , chp yerel seçim adayları , chp büyükşehir belediye adayları , chp’nin istanbul adayı , ak partinin yerel seçim adayları

 CHP, Mart 2014’te yapılacak yerel seçimlerde; İzmir, Eskişehir, Aydın, Ordu, Giresun ve Sinop gibi başarılı belediye başkanlarıyla yola devam etme kararı verdi. CHP’de aday belirleme sürecinde en kritik yarışın ise Antalya’da yaşanabileceği konuşuluyor. Antalya’da sevilen ve başarılı bulunan Mustafa Akaydın’ın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından istenmediği, Baykal’ın Bekir Kumbul’un aday gösterilmesi için çalışmalarını sürdürdüğü ifade ediliyor.


Mart 2014’te yapılması öngörülen yerel seçimlere hazırlanan CHP’de, “başarılı belediye başkanları” ile yola devam edilmesi kararı alındı. Bu doğrultuda Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül ve Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu ile bir dönem daha devam edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Antalya bilmecesi
İzmir’de 397 yıla kadar hapsi istenen Kocaoğlu’nun karşısına İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’in aday adayı olarak çıkması beklenirken, genel merkezin Kocaoğlu’ndan yana tavır takınacağı kulislere yansıdı. Ayrıca, 40 ilçenin 38’ini CHP’li belediye başkanlarının yönettiği İzmir’de CHP’nin elinde olmayan Tire ve Bayındır belediyelerinin de bu seçimde CHP tarafından kazanılması ve 40’ta 40 yapılması hesapları yapılıyor.
CHP’de ekim ayından itibaren bazı büyükşehir belediye başkanlıkları adaylıklarının açılması bekleniyor ancak halen CHP’li isimlerce yönetilen belediyelerde ise ocak ayına kadar beklenmesi fikrinin ağır bastığı ifade ediliyor.

Kocadon transferi kesin gibi
Bodrum’un DP’li olan başarılı belediye başkanının da 2014 seçimlerinde CHP’den aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Mehmet Kocadon’a önceki temaslarda, “Partiye gel ama kesin adayımız olacaksın diyemeyiz. Anket sonuçlarını görmemiz lazım” sözlerinin iletildiği, ancak partiye ulaşan ilk anketlerde Kocadon’un açık ara önde olması nedeniyle partiye geçerek aday olmasına kesin gözüyle bakıldığı ifade ediliyor. Antalya’da Akaydın ile devam edilebileceği ancak Baykal’ın Akaydın yerine partinin eski büyükşehir belediye başkanı Bekir Kumbul’un aday gösterilmesini önerdiği kulislere yansıdı. Kumbul, 1995 yılında CHP’den Antalya Milletvekili seçilmiş, 1999’da ise Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu. Antalya adayının kamuoyu yoklamalarının ardından belirlenmesi öngörülüyor.

Bir önceki yazımız olan 9 ülke Suriye'yi görüşecek başlıklı makalemizde al monitor, Al monitor haberleri ve beşar esad haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *