Cep telefonu ile kontrol edilen helikopter

Bu sıradışı ‘icatlar’ sayesinde  yeni nesil  cep telefonları hem oyun  hem de  oyuncak olabilir.

Xapptoyz firmasının oyun piyasasına sunduğu ürünler gerçek dünyada, gerçek ekipmanlarla mobil oyunları oynayabilmenize olanak sağlıyor.
appFishing oltasıyla balık tutmak için, uygun yazılımı indirip, kurduğunuz telefonunuzu oltanın içine yerleştirmeniz yeterli. Tıpkı gerçekten balık tutarken yapacağınız gibi oltayı savurarak atıyor, sonra da makarayı sarıyorsunuz. Oltanıza bir balık vurursa, onu kaçırmadan ve ipi koparmadan çekmek oldukça maharet istiyor. Ofis ortamları için oltanın sesi biraz yüksek olsa da, bu ilginç oyuncak kesinlikle uzun soluklu bir eğlence sunuyor.

“Cep”kopter!
Firmanın bir diğer ürünü olan appCopter ise, cep telefonuyla kontrol edilen bir helikopter. Telefonunuza yazılımı yükledikten sonra, cihazınızın kulaklık girişinden oyuncağın infrared kumanda bağlantısını yapıyorsunuz. Daha sonra ister telefonun hareket sensörü ile, isterseniz de dokunmatik ekran üzerinden helikopteri kumanda ediyorsunuz. Kullandığım diğer “mini” uzaktan kumandalı helikopterlere göre daha “sağlam” görünen appCopter, ilk denemelerde kendisini sağa sola vurmama iyi dayanıyor. Kontrollere alıştıktan sonra, telefonla kontrolün keyfine varıyorsunuz. Kumanda rahat, tepkiler hızlı. Algılama mesafesi biraz kısa (8 metre) olsa da, ev/ofis ortamı için ideal.

“İlkini kırdım” diyorsanız…
Ufak bir ipucu; helikopterin havada asılı kalması için vermeniz gereken güç % 51 seviyesinde. Ayrıca, “bir önceki helikopterimin pervaneleri ilk uçuşta kırıldı” diyenlerdenseniz, appCopter ile gerçekten “oynamaya” başlamadan önce bolca iniş kalkış ve dönüş pratiği yapmanızı öneririm. Yaklaşık 20 dakikada şarj olan helikopter ile oynama süresi ise 6-8 dakika arası.

Bir önceki yazımız olan Fifa 2014 Android 'i bedava indir! başlıklı makalemizde Fifa 2014 Android, Fifa 2014 Android indir ve Fifa 2014 indir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. doğru web says:

    Yine iyi bir paylaşım olmuş teşekkür

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *