CEO’luk için çok seksi

Dünyaca ünlü moda dergisi için özel fotoğraflar çektiren Marissa Mayer internette olay oldu. Mayer’i ‘Barbie’ olmakla suçlayan da var, güçlü bir kadın imajı yansıttığı için destekleyen de…

ABD merkezli internet devi Yahoo’nun CEO’su Marissa Mayer (38), dünyaca ünlü moda dergisi Vogue’un eylül sayısına kapak oldu. Derginin iki sayfasını süsleyen fotoğrafları ve stilini anlattığı röportajıyla Mayer, iş dünyasında yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi…
İnternet kullanıcıları başta olmak üzere, birçok dergi ve şirket çalışanı ve yöneticisi Mayer’ın kapak olmasıyla ilgili ikiye bölündü. Bir kesim, fotoğraflarla CEO’nun yaptığı işin önüne geçecek bir harekette bulunduğunu savunurken bir başka kesim ise Mayer’ı cesaretli ve güçlü bir kadın imajını yansıttığı için övdü.
ABD merkezli kadın haberleri sitesi Jezebel’in kurucusu Anna Holmes, “Üst mevkilere gelen kadınlar görüntüsüne önem vermeyince özsaygıdan yoksun, önem verince de yüzeysel oluyor” diyerek Mayer’ı destekledi. Danışmanlık şirketi Impact Infotech ise Twitter sayfasında “Teknoloji için fazla seksi” yorumunda bulunurken, bir başka kullanıcı da “Mayer, kariyerine bağımlı bir Barbie” paylaşımını yaptı.

Serveti 500 milyon liranın üstünde
Dolabına oldukça emek harcadığını söyleyen Mayer, moda tutkusuyla sadece Oscar de la Renta imzalı bir kazağa 900 dolar (1750 TL) rahatlıkla ödeyebiliyor. Mayer, kendi evinde bile olsa bir partiye en fazla 15 dakika katlanabiliyor. Oldukça utangaç bir kişiliğe sahip olan Mayer’in kişisel serveti 300 milyon doların (583 milyon TL) üzerinde olduğu biliniyor.

Bir önceki yazımız olan Seksi manken imana geldi! başlıklı makalemizde carley watts, defile ve din değiştirmek hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *