Canan Hoşgör Hamdi Alkan’dan neden boşandı?

Oyuncu çift Canan Hoşgör ile Hamdi Alkan geçen yıl ikinci kez boşandı. Canan Hanım aldatılmaya çözüm bulmuş: Boşanmak. Peki ya taciz, şiddet ve dayak?

Geçen yıl ikinci kez boşanan Hamdi Alkan ile Canan Hoşgör, “İki çocuğumuz var bundan böyle dost kalacağız” açıklaması yapmıştı ama hiç öyle olmadı. Canan Hanım eski eşinden şiddet ve taciz gördüğünü söyleyerek Alkan’ın ve şimdiki sevgilisi Selen Görgüzel’in kendisine 3 ay boyunca 30 metreden fazla yaklaşmalarını engelleyecek mahkeme kararı çıkarttı.

Peki ne oldu da ikili bu noktaya geldi?
Aslında Alkan’ın Canan Hanım’ı çeşitli kadınlarla aldatması buzdağının görünen yüzüydü. Aldatma, çiftin çift dikiş evliliğinin bitme sebebi gibi görünse de altında dayak vardı, taciz vardı, küfür vardı ama bir tarafta da kızları vardı… Bu sebepten Canan Hanım hep sustu ta ki, eski eşi evinin kapısına yeni sevgilisiyle dayanana kadar.
Canan Hanım’ı arayıp bu noktaya nasıl gelindiğini sordum. “İçim titriyor” diyen Hoşgör’ün sesi de titriyordu. “Bugüne kadar hiç konuşmadım. Evliliğim olmadı yürümedi, boşandım. Kimseye söylemedim, direndim. Tek sebep işte bu durumlara düşmeyelim diyeydi. Adım hiç bu tür olaylarla anılsın istemedim. Eski eşimin adı bin tane kadınla anıldı yine sustum ama artık dayanacak gücüm kalmadı, kanundan yardım istedim. Böyle olmasını istemezdim” dedi.

Sonrasında da aramızda şu konuşma geçti:

Hangi olay sabrınızı taşırdı da, Hamdi Alkan ve sevgilisinin size 3 ay boyunca 30 metreden fazla yaklaşmama kararını çıkartırdınız?

Ben tatildeyken, bir hafta sonu için evimi arkadaşım olan Aksoy Film’e verdim. Çekim yapacaklardı. Ancak Hamdi ve sevgilisi eve gelmiş. Kapıdaki bekçiden başlayarak hakaretler yağdırarak içeri girmişler. Hem set çalışanlarına hem ev çalışanına ağıza alınmayacak haraketler etmiş. Sonra onların, komşularımın, sevgilisinin ve çocuklarımın yanında beni arayıp bana da hakaretler yağdırdı. Evime, özel hayatıma sevgilisiyle girdi ve bu durum artık benim için çekilmez bir hal aldı.

Bu hakaretler ilk mi?

Değil tabii ki. Evlilik sırasında da sonrasında da dayak, taciz ve şiddet var. Boşanan pek çok kadınla aynı kaderi yaşıyorum. Daha önceki boşanmamız da dahil olmak üzere bunlar hep vardı.

Ama siz bu adamla ikinci kez evlendiniz üstelik de ikinci kez çocuk yaptınız.

O da ben de çok acı çekti o dönem. Aşkımız, sevgimiz bitmedi diye düşündük. Çok sancılı yıllardı. Beni de kendisini de inandırdı her şeyin yolunda gittiğine. Tam her şey yoluna girdi deyip bir çocuk daha yapınca yine aynı şeyler, aldatmalar, her şey baştan başladı. Yine ayrı yaşamaya başlayıp altı ay sonra da ayrıldık. Bu da yürek, 20 kere aynı şeyi kaldıramaz.

Şiddet gördüğünüzde neden şikayetçi olmadınız?

Ortalığa düşmek istemedim ama artık yeter dedim. Geçen yıl kızım evde düşüp yaralandı. Maslak Acıbadem Hastanesi’ne götürdüm. Sonra da babasını aradım, durumu bildirdim. Boşanalı bir ay olmuştu. Hastaneye geldi, kızımın başucunda bana hakaretler etmeye başladı. Baktım ki durum ciddileşiyor, odadan dışarı çıkıp “Polis çağırın” diye bağırdım, arkamdan geldi bana saldırıp saçlarımdan çekerek yere attı. Doktorlar onu tanıdığı için ses çıkarmadı, polis de çağırmadı. “Aile meselesi” filan diyerek konuyu kapattılar.

Siz niye hastaneden çıkıp polise gitmediniz?

İşte bütün bu rezillikler olmasın diye. Bugüne kadar hiç basında bu tür haberlerle yer almadık, bundan sonra da bu duruma düşmeyelim istedim, üzerini örttüm. Ama durmuyor, devam ediyor ben de çareyi kanunlardan yardım istemekte buldum. İşte siz de öğrenmişsiniz zaten…

İPEK DURKAL

Bir önceki yazımız olan Erdoğan'dan çok sert açıklamalar başlıklı makalemizde Adıyaman, Ak Parti ve CHP hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *