Çanakkale şiir albümü geliyor

Hüseyin Avni Danyal, Orhan Kılıç, Kutsi, Uğur Arslan, Gökhan Alkan, Volkan Keskin, Ahmet Yenilmez, Şenol Göka, Güngör Azim Tuna ve Orhan Hakalmaz gibi sanatçılar vatan, millet sevgisiyle Çanakkale şiirlerine ve cephede yazılan asker mektuplarına hayat veriyor. Yapımcılığını İstanbul Sineması’nın, format ve prodüktörlüğünü Benjamin Kaya’nın üstlendiği, besteleri ve sanat yönetmenliği Sevgi Keskin imzası taşıyan ve birçok önemli ismin sesleriyle hayat bulan ‘Zaferin Yüzüncü Yılı’ isimli albüm Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın önderliğinde Türk Dünyası Vakfı’nın desteğiyle ‘Ölümsüz kahramanlara’ 100’üncü yıl hediyesi olarak hazırlandı. Albümün proje danışmanlığını ise Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Çanakkale İl Müdürü Murat Dereli yürütüyor.
80 kişilik ekip çalıştı
Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının özgün yorumlarıyla, ölümsüz kahramanlara hitaben hazırlanan albüm tarihe iz bırakmayı hedefliyor. Albümde, Çanakkale hakkında yazılmış efsanevi şiirlerin yanı sıra ölümsüz kahramanların siperlerde yazdığı mektuplar da yer alıyor. ‘Çanakkale Türküsü’ de modernize edilerek Orhan Hakalmaz tarafından yeniden seslendiriliyor. Albümde müzik cümlesi içinde hem Anadolu hem batıyı içeren kendine has armonik yapısıyla tamamen kendine özgü eserler ortaya çıktı. Bu eserlere eşlik eden orkestradaki (yaylılar, üflemeliler, vurmalı sazlar) ve ana temadaki Türk müziği enstrümanları için ayrı ayrı notalar partisyonlar yazıldı. Albümün tüm oluşum aşamasında yaklaşık 80 kişilik ekip yer aldı.
Projeye İskender Paydaş da stüdyosunu açarak destek verdi. MAGAZİN SERVİSİ

ZAFERİN YÜZÜNCÜ YILI
Orhan Kılıç – Çanakkale Şehitlerine
Hüseyin Avni Danyal – Dur Yolcu
Ahmet Yenilmez Çanakkale’de Ölmeyenler
Kutsi – Kardeşime
Uğur Arslan – Çanakkale Sevdası
Şenol Göka – Siperden Mektup
Gökhan Alkan – Çanakkale Gazilerine
Güngör Azim Tuna – Mehmet Tevfik
Volkan Keskin – Onbaşı Hüseyin
Orhan Hakalmaz – Çanakkale Türküsü

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *