C harfi Çin’den mi geliyor

Apple önceki gece ilk kez aynı anda iki farklı telefonun lansmanını yaptı.
Bunlar arasında iPhone 5’in bir üst versiyonu olan iPhone 5S, daha hızlı ve daha güçlü yapısıyla dikkat çekerken, esas merakı daha ucuz ve daha renkli cep telefon iPhone 5C çekti.
Grafik ve hafıza kapasitesi iPhone 5S kadar yüksek olmayan iPhone 5C’nin özellikle Çin ve Hindistan gibi gelişmekte olan ülkeler için üretildiği belirtiliyor. Apple’ın gözü, özellikle şu an yüzde 5 pazar payına sahip olduğu Çin’de.

C HARFİ ÇİNDEN Mİ GELİYOR?
iPhone 5C’deki C harfinin Çin’in İngilizcesi olan China’nın baş harfi olduğu espirisi de yapılıyor. Tabii, C harfinin cheap (ucuz), ya da color (renk – iPhone 5C beş renkte üretiliyor) kelimelerinin baş harfi olabileceği yorumları da yapılıyor.
Ancak her halükarda ‘ucuz iPhone’ olarak algılanan yeni iPhone 5C’nin ABD’deki taahhütsüz fiyatı 549 dolar. Ancak telefon 2 yıl GSM taahhütüyle birlikte 99 dolara satılacak. iPhone 5C’nin fiyatı Çin’de ise vergilerle birlikte 733 dolara yaklaşacak. iPhone 5S’in Çin fiyatı ise 864 dolar olacak. Yerli üretim akıllı telefonların 100 dolara satıldığı Çin’de Apple’ın 733 dolarlık ucuz iPhone ile nasıl bir performans göstereceği merakla bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Kediler de biber gazının tadına baktı! başlıklı makalemizde ahmet atakan, Ak Parti ve biber gazı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *