Büyük Risk hangi kanalda yayınlanacak?

Bana göre ekranın en iyi yarışmalarından ‘Büyük Risk’ Star’dan ayrıldı. Gerçi sinyalleri verilmişti. Geçen yılın izlenme oranını yakalamadığı söyleniyordu. Aniden yayından kaldırıldı. Bence yarışma, günün dizisine başlamadan önce iştah açıcı niyetine izleniyordu. Duyduğum kadarıyla, yapımcı da değişmiş. Yeni bir ekiple yeni bir kanala yol aldılar, Show TV’ye geçtiler.

‘Kelime Oyunu’nun yerine gelecek
‘Büyük Risk’ Show TV’de büyük olasılıkla 24 Ocak’ta başlayacak. Sunucu yine Selçuk Yöntem olacak.
Peki yeni kanalında yarışma ne yapar? Ben pek umutlu değilim. Yani beklediklerini bulamayabilirler bu kanalda.
Show TV, ‘Büyük Risk’i çok izlenen ‘Kelime Oyunu’nun yerine aldı. Kanaldan yarışmanın gidişi pek hoş karşılanmamıştı. ‘Büyük Risk’ işte böyle bir riskle başlayacak.

‘CiNAYET’iN SON SAHNESiNE AĞLAMAYAN OLDU MU?

Kanal D’nin yeni dizisi ‘Cinayet’in ilk bölümüne son sahne damgasını vurdu. Bana göre son dönem yayınlanan dizilerde, ‘evladını kaybetmenin’ ne olduğunu en iyi anlatan sahneydi.
Goncagül Sunar ve Ahmet Mümtaz Taylan bu duyguyu olabildiğince içselleştirmeyi başararak canlandırdı…
Gelelim diziye:

Yeşilçay bu kadar görünse yeter!
‘Cinayet’in ilk bölümünün verdiği ipuçlarına bakarsak, dizide malzeme zengin. Cinayet var, cinayetin uzandığı karakterler ve olası olaylar yabana atılır cinsten değil.
Öldürülen Gonca Borova’nın bulunduğu aracın sosyal demokrat belediye başkan adayının üzerine kayıtlı olması (Aslan Kocatepe) bir örnek. Bir başka örnek, baba Borova’nın (Ahmet Mümtaz Taylan) Kosova geçmişinin bu cinayetle gün yüzüne çıkması…
Kadro çok iyi, yönetmen hızlı geçişleriyle bu kadronun ilk bölümde dağılımını iyi yapmış. Nurgül Yeşilçay’la ilgili bizim evin yorumu şuydu: “Bu kadar sahne yeter ona!”
Peki neden? Öncelikle ses tonundan pek hoşlanmadılar. Sonra hani polis hali çok fazla açmadı. Ee, Yeşilçay başrolde, ne olacak?
“Vallahi senaryo böyle gitsin, bu kadar görünmesi yeterli oluyor” diye ısrar ettiler.
Ne olursa olsun Zehra Kaya (Nurgül Yeşilçay) ile Yılmaz Seyhan (Engin Altan Düzyatan) ön plana çıkacak dizide. Bu kaçınılmaz. Göreceğiz bakalım götürebilecekler mi işi?

‘Behzat Ç.’nin danışmanı bu dizide
Bir de işin ‘polislik’ tarafı var. Bu bir uyarlama dizi. Danimarka polisiyle bizimkiler farklı. Bu farkı ve bizim polisin nasıl davrandığını oyunculara meslekten gelen ve ayrıca dizilerde tecrübe kazanmış bir emekli komiser anlatıyor. Komiserimiz aynı zamanda ‘Behzat Ç.’nin danışmanlığını da yapmış.
“Bu açıdan bir sorunumuz yok” diyor yapımcılar. Yapımcı da ‘Behzat Ç.’yi çeken Adam Film. Bir dipnot olarak vereyim…

Bir önceki yazımız olan Türkiye'de mekan tanıtımları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *