Burak Satıbol Yusuf Yusuf’u ve Mahşer-i Cümbüş’ü anlattı

Burak Satıbol, ‘Yusuf&Yusuf’la ilk başrol deneyimini yaşıyor. Satıbol, “Yıllar sonra Ankara’da film çekme fırsatım oldu. Daha ötesi ilk başrolümü oynadım… Bu projenin benim için anlamı büyük” diyor

İlk başrol filmiyle adından söz ettiren Burak Satıbol’la projenin detaylarını ve yakında Star TV’de başlayacak ‘Mahşer-i Cümbüş’ programını konuştuk.

‘Yusuf&Yusuf’un     konusu nedir?
Film; rallici olmak isteyen ‘Şoför Yusuf’la, Papa’ya suikast yapmayı planlayan diğer ‘Yusuf’un hikayesini anlatıyor. İkilinin yolları bir gün Ankara’da kesişiyor.  ‘Bombacı Yusuf’, ‘Şoför Yusuf’u minibüsünün içindekilerle beraber rehin alıyor.
Ben, ‘Bombacı Yusuf’u oynuyorum; aslında, gerçekleştirmeye niyetlendiği eylemi, yani ona verilen bu görevi gerçekleştirebilecek birisi değil.
Onu psikopat ve çılgın   biri olarak görüyoruz ama hikaye ilerledikçe başka özellikleri ortaya çıkıyor.

FİLMDE AKSİYON VE KOMEDİ BİR ARADA

 Bu film sizin için ne ifade ediyor?
Yıllar sonra Ankara’da bir film çekme fırsatı yakaladım. Öğrencilik hayatımın geçtiği sokaklarda bir oyuncu olarak bulundum.
Mesela okula gidip gelirken geçtiğim Kızılay Meydanı’nı, bu sefer trafiği yararak, kameralarla ve papaz kıyafeti içinde geçtim…
Bundan öte ilk başrol oynadığım film. O yüzden ‘Yusuf&Yusuf’ filminin benim için çok büyük anlamı var. Umarım seyirci için de güzel şeyler ifade eder.

 Seyirci filmi neden izlesin?
Gitgide komedi filmlerinde yelpaze genişliyor, tıpkı Türk sinemasının genelinde olduğu gibi. Bu bir aksiyon komedi; yani izleyenler komedi ve aksiyonu bir arada seyredecekler. O yüzden ‘Yusuf&Yusuf’un farklı bir noktada olduğunu düşünüyorum.

 Mahşer-i Cümbüş’ yakında başlıyor. İçeriğinde bir değişiklik var mı?
Yılbaşı gecesi başlıyoruz. ‘Mahşer-i Cümbüş’, tamamen doğaçlama olacak. Bir müsabaka içeriyor… Her program bize eşlik eden konuk-larımız da olacak.
Tamamen interaktif ilerleyecek. Dolayısıyla bizim işimiz ne kadar zorsa, seyircinin işi de o kadar zor çünkü hep beraber oyunu oluşturacağız.

SENEM AYDIN – CADDE

Bir önceki yazımız olan Sibel Can'dan Serenay Sarıkaya'ya övgü başlıklı makalemizde medcezir, Serenay Sarıkaya ve sibel can hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *