Burak Sağyaşar Saklı Kalan dizisini anlattı

Başrollerini Burak Sağyaşar, Melis Birkan, Muhammet Uzuner ve Meral Çetinkaya’nın paylaştığı “Saklı Kalan” dizisi, bu akşam saat 22.00’de Show TV’de ekrana gelecek. Küçük bir zaafın, köklü ve zengin bir ailenin hayatını sonsuza kadar nasıl değiştirdiğinin hikayesinin anlatıldığı diziyi, Mehmet Ada Öztekin yönetiyor. Dizide ‘Ömer’ karakterini oynayan Burak Sağyaşar’la yeni projesini, neden uzun süre ekrana ara verdiğini ve aşka dair düşündüklerini konuştuk.

Ekranlardan uzun süre uzak kaldınız. Bunun özel bir sebebi var mı?
“Küçük Kadınlar”, “Karadağlar” ve “Sudan Bıkmış Balıklar” dizileriyle üç yıl aralıksız çalıştım. Kendime yatırım yapmak, fiziğimi değiştirmek, yeteneklerime yenilerini eklemek istedim. Hem dinlendim hem de istediğim şekilde bir rolde oynamak için ara vermem gerektiğini hissettim. Yüzümü de biraz dinlendirmiş oldum.

‘Ömer’ nasıl bir karakter?

Bir yıl boyunca kendime yaptığım yatırımların hepsini sergileyebileceğim bir karakter. Ankara’da polislik yapıyor, daha sonra annesi ona ihtiyaç duyduğu için İstanbul’a geliyor. Annesi Cevher Ailesi’nin yanında çalışan bir emektar. Ömer, İstanbul’a geldiğinde Cevher Ailesi’nin evinde güvenlik müdürü olarak işe başlıyor. Cevherler’in kızı Ece’ye aşık oluyor. Sonucunda da imkansız bir aşk çıkıyor ortaya. “The Bodyguard” filmindeki Kevin Costner’ın birebir aynısı gibi diyebiliriz.

“İzleyici çok fazla saklı şey görecek”

Saklı Kalan” dizisinde saklı kalanlar neler?
Dizide çok fazla saklı kalan şey var. Bütün karakterlerin farklı aksları, yolları var. Bu yüzden de ana karakterler çok güzel hikayelere sahip. İzleyici çok fazla saklı şey görecek.

İlk bölümün çekimleri sizi tatmin etti mi?
Benim beklentilerimi karşıladı diyebilirim. Ekipteki her departman inanılmaz özenli çalışıyor. Bu yüzden sizin de oyunculuğunuzun üzerine katarak, ilerlemeniz gerekiyor.

Kanallarda bir sürü proje varken, reyting kaygısı taşımıyor musunuz?

Artık herkesin reyting kaygısı var. Yeni sistemde insan reytingleri pek kestiremiyor. İzleyici artık kolay kolay affetmiyor. Çünkü alternatifi çok fazla. Hikaye güzel olmalı, oyunculuk iyi olmalı ve çekimler iyi yapılmalı. Senaristlerimizin kaleminin güçlü olduğuna inanıyorum. İyi bir başlangıç yapacağız. Çünkü setin ilk günü benim doğum günümdü. Ekip olarak şans getireceğine inanıyoruz.

“Aile kurmayı çok istiyorum”

Rolünüze nasıl hazırlandınız?
Ara Karanfil Hoca’yla uzun ve detaylı bir çalışma yaptık. Uyku düzenimden beslenmeme kadar her şeyimle Ara Hoca ilgileniyor. Sıkı diyet yaptım. Kendimdeki gelişimi gördükçe çok mutlu oluyorum. Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ndeki arkadaşlarım sağ olsun, bazı toplantılara eşlik etmemi sağladı. Olay Yeri İnceleme ekiplerinin peşine takılıp, yaptıklarını arka plandan gözlemledim.

Hatice Şendil’le ilişkiniz nasıl gidiyor?

Şu an gerçekten çok iyi gidiyor. Aramızda hiçbir problem yok. İnşallah hep böyle güzel gider. Aile kurmayı çok istiyorum. İlişkimiz böyle devam ederse yakın zamanda evlilik neden olmasın?

Size göre aşkın tanımı nedir?

En takıldığım konu bu. Hep evde düşünüyorum; böyle bir şey sorulursa ne cevap veririm diye… Herkes için çok ayrı bir tanımı var ama benim için aşk; düşünmeden sevmektir. Hiç düşünmeden, ölçüp biçmeden kapılıp gitmektir… O noktada artık mantık yoktur.

Bir önceki yazımız olan Eski sevgili Ece Erken'e geri döndü başlıklı makalemizde Akın Altan, Bengü ve Ece Erken hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *