Bunun adı skandal!

Cam kapıya yumruk atan DJ Baltacı’nın kolu kesildi. Aşırı kan kaybeden Baltacı’nın kolu adada hastane olmayınca ve deniz ambulansı da çalışmayınca kesildi…

Ali Mert Baltacı (22), hastanenin bulunmadığı Heybeliada’da deniz ambulansı da çalışmayınca camla kesilen kolunu kaybetti. Aşırı kan kaybeden ve hayati tehlikesi devam eden Baltacı’nın ailesi ve yakınlarıysa hem deniz ambulansının çalışmamasına hem de Adalar’da hastane olmamasına isyan ediyor.
Ali Mert Baltacı’nın bir anlık öfkeyle cam kapıya attığı yumruk pahalıya patladı. Heybeliada’da yaşayan ve DJ’lik yapan 22 yaşındaki Baltacı’nın kolunu kaybetmesine neden olan ve Adalar’daki sağlık skandalını ortaya çıkaran olay iddialara göre şöyle gelişti: Baltacı, 11 Ağustos Pazar saat 04.30 sıralarında Heybaliada’da birlikte yaşadığı kız kardeşine sinirlenerek cam kapıya yumruk attı. Kapıdan elini çekerken kırılan camların atardamarını kestiği genç, bir anda şoka girdi.
Aşırı kan kaybettiğini fark eden Baltacı, arkadaşı Murat Can Gürbüzer’den kendisini acilen İstanbul’daki bir hastaneye götürmesini istedi. Ancak Baltacı, bir eczanenin önünde kan kaybından bayıldı.
Telaşa kapılan Gürbüzer, yakındaki polis karakolundan yardım istedi. Polis, aşırı kan kaybetmesi nedeniyle sorumluluk alamayacaklarını söyleyerek Baltacı’yı arabayla revire götürmeyi kabul etmedi. Dakikalar sonra gelen ambulansla askeri revire ulaştırılabilen Baltacı’ya ilk müdahale burada yapıldı. Bu sırada kan kaybetmeye devam eden Baltacı’yı İstanbul’a götürmek için çağırılan deniz ambulansı da gelmedi.

Hayati tehlikesi var
112 ile yapılan görüşmeler sonuçsuz kaldığından dolayı Adalar Belediyesi’ne ait hızlı gidebilen bir bot ise arızalı çıktı. Son çare olarak askeriyeye ait bot çağrıldı. İstanbul’a doğru denize açılan askeri botun da motorlarından biri yolda arıza yaptığı için sürati azaldı. Heybeliada’daki ihmalkârlıklar zinciri içinde kan kaybından dolayı defalarca ölümden dönen Baltacı, yaralandıktan sonra yaklaşık 1 saat gecikmeyle Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirildi. Halen yoğun bakımda tedevisine devam edilen Baltacı’nın bir kolunu tamamen kaybettiği ve hayati tehlisinin sürdüğü belirtildi.

Annesine göre ‘ihmalkârlık’
Gencin annesi Ebru Baltacı, devletin adalarda yaşayanları sağlık haklarından mahrum bıraktığını belirterek, “Her şeyin sorumlusu bu ihmalkârlıklardır. Adada ne bir doktor var ne de doğru düzgün bir ambulans. Adada bir hastane olsaydı hiçbir şey böyle olmazdı” sözleriyle yaşananlara isyan etti.

Eyidoğan: Komşum kucağımda öldü
Heybaliada sakinlerinden CHP İstanbul Milletvekili Haluk Eyidoğan da konuyla ilgili şunları söyledi: “İstanbul’a bu kadar yakın olmasına rağmen Adalar’ın böyle sağlık problemleriyla boğuşması çok üzücü. Ayrıca adalarda yaz aylarında nüfus arttığı için zaten yetersiz olan sağlık hizmeti tamamen vatandaşın talebini karşılayamaz oluyor. Geçen yıl bir komşumuz İstanbul’a hastaneye yetiştirilirken kucağımda öldü.”

Bir önceki yazımız olan Ünlü sunucu intihar etti! başlıklı makalemizde abd, amerika ve bachelor hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *