Bülent Emrah Parlak sevgilisi Burcu Gönder’i anlattı

‘Ankara’nın Dikmen’i dizisinin ‘Dikmen’i Bülent Emrah Parlak, yedi yıldır kendisi gibi oyuncu Burcu Gönder’le birlikte. Evliliği şu an düşünmediğini söyleyen Parlak, aşkın duygu emekçiliği olduğunu düşünüyor

‘Çok Güzel Hareketler Bunlar’ programıyla tanınan Bülent Emrah Parlak, BKM Mutfak’ın kendisi için bir dönüm noktası olduğunu söylüyor. Oyuncuyla dizisi ‘Ankara’nın Dikmeni’ni, Burcu Gönder’le ilişkisini ve BKM Mutfak’ın hayatındaki yerini konuştuk.

‘Ankara’nın Dikmeni’ kısa zamanda çok geniş bir seyirci kitlesine ulaştı. Projeye başlarken başarılı olacağınızı hissetmiş miydiniz?
Evet, projemiz kısa zamanda geniş bir izleyiciye ulaştı ve sevildi. Aslında bakarsanız hissetmiştim başarılı olacağını… Seyirciyi güldürme odaklı bir iş. Farklı iki sınıfın aralarında yaşadıkları anlaşmazlıklar ve farklı ifadelerin getirdiği problemler eşiğinde devam ediyor. Seyirci de, gerçek hayatta karşılaştığı çatışmaların komik dille anlatıldığını hissedince sahiplendi.

Canlandırdığınız karakterin ismi ‘Dikmen’. İlk duyduğunuzda çok gülmüşsünüz sanırım… Dikkat çeksin diye mi bu isim konuldu?
Evet, ben de ilk duyduğumda gülmüştüm. Bir projenin her bölümü özenle çalışılarak oluşturuluyor. Sevgili Gani Müjde ve ekibi, hem akılda kalıcılığı, hem de tebessüm ettirmesi sebebiyle ‘Ankara’nın Dikmen’i demişler.

Çekimler nasıl geçiyor? Biraz set ortamından bahseder misiniz?
Setimiz çok keyifli gerçekten, projeye olan inanç ve sevgimiz tam! Asgari olarak dostluk ve paylaşım herkesin ilk düşüncesi olduğu için her şey yolunda. Sadece başka dizilerde olduğu gibi dizi sürelerinin uzunluğuyla ilgili sorunlar bizde de var. Herkes çok çalışıyor, çok yoruluyor… Her hafta 2 saate yakın bir bölüm çekmek zorunda kalıyorsunuz ve bu da çalışma şartlarını, insani çalışma koşullarının dışına çıkarıyor. Bu sorunun artık çözülmesi gerektiğini düşünüyorum; televizyon dizileri 2 saat olmamalı.

GÖZDE DELİKANLI KIZ
Peki rol arkadaşlarınız BurakKut ve Gözde Kansu için neler söyleyeceksiniz? Daha önceden tanışıyor muydunuz?
Gözde benim BKM’den, yaklaşık 10 sene öncesinden tanıdığım bir arkadaşım. BKM Mutfak’ın ilk oluşum zamanında Gözde de vardı… Şahane bir insandır, delikanlı kızdır! Aramıza en son o katıldı. Bu kadar zor bir işin altından, bu kadar kısa zamanda kalkması kendisine ve oyunculuğuna karşı hayranlık uyandırdı.

Peki ya Burak Kut?
Burak, benim hayatıma giren en enteresan insanlardan biri. Birkaç kelimeyle anlatamam… Popun efsanesi bence. Oyunculuğunu görüyorsunuz, zaten bir şey dememe gerek yok sanırım…

BKM BİR KOMEDİ FABRİKASI
Kariyerinizde dönüm noktası olarak değerlendi-rebileceğiniz yer BKM mi?
BKM’nin benim için bir dönüm noktası olduğu doğrudur ama bu yorum, işin şans boyutu için yeterli ancak… BKM, benzetme yapmamız gerekirse bir komedi fabrikası. Ben o fabrikada işçilik yaptım ve ustalarımdan çok şey öğrendim. Diğer arkadaşlarım da öyle… Bu sebeblerden dolayı BKM’ye, dönüm noktasından çok her zaman temasta olacağımız bir hayat noktası olarak bakıyoruz.

BKM’de yetişmek size ne kattı?
Ben konservatuvarda okurken ağırlıklı olarak dram oynadım, neredeyse hiç komedi yapmadım. Komedi oyunculuğuyla tanışmam BKM’de oldu. Bu tanışma beni bambaşka bir dünyayla tanıştırdı. Her şeyin temelinde matematik ve ritim olduğuna inanırım. Oyunculuk da matematiktir, belli ölçülerde… Okulda matematikteki türev ve integralden hiç hoşlanmadım. Komedi de sanıyorum bizim mesleğimizin türev integrali. Ama bu türev ve integralden çok hoşla-nıyorum (gülüyor). Tabii buradan dramı basitlediğim ve önemsizleş-tirdiğim gibi bir anlam çıkmasın.

Bir dram işinde yer almak ister misiniz? Dizi dışındaki projeleriniz neler?
Yazdığım bir sinema filmim var. Bir de tiyatro oyunu yazıyorum… Umarım uygun koşullar olduğunda filmlerimi ve oyunumu yapabilirim. n Genelde komedi işlerinde rol alıyorsunuz. Sizi neler güldürür?
Beni bir şeyin güldürmesinin yanında şaşırtması da gerekir. Eskiden daha çok gülerdim çünkü daha çok şaşırırdım. Şimdi bazı şeylere o kadar da şaşırmıyorum. Sanıyorum ülkemizin genelinde bu durum hakim.
Dünyanın şu anki hali… İnsanlığın zorla çürümeye mahkum edilmesi beni çok mutsuz ediyor.

SEVGiLiM DÜNYA iYiSi BiR iNSAN

Siz mutlu olmak için neler yaparsınız peki?
Sevdiklerimle yan yana olmak ve paylaşmak beni mutlu ediyor.

Yedi yıldır oyuncu Burcu Gönder’le birliktesiniz. Sizce aşkın tanımı ne?
Dünya iyisi bir insanla beraberim ve çok şanslıyım. Aşk benim için duygu emekçiliğidir.

Evlilik planlarınız arasında var mı?
Şu an öyle bir planımız yok; zamanı gelince düşünebilirim.

SENEM AYDIN

Bir önceki yazımız olan Se­ma Kı­zıl erkek arkadaşıyla Reina'da başlıklı makalemizde Le­vent Kı­zı­l’, Reina ve Sema Kızıl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *