Bülent Arınç’tan ‘Vardar Ovası’ açıklaması

Bülent Arınç ile Muharrem İnce'nin 'Vardar Ovası' tarışması

Bülent Arınç ile Muharrem İnce’nin ‘Vardar Ovası’ tartışması

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, geçtiğimiz hafta Vardar Ovası türküsünün içinde ‘rakı’ geçtiğini söyleyerek yeni bir tartışma başlatmıştı. Arınç, katıldığı bir televizyon programında bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kanal 24’te yayınlanan bir programa katılan Bülent Arınç, Neşeli ortamda geçen olayı maalesef her zaman olduğu gibi mecrasından saptırdılar. İyi de oldu, bu vesileyle kimin ne kadar, kaç gram, kilo olduğu, ne yapmak istediği ortaya çıkıyor” dedi.

‘Rakı’ tartışmasının yüzde yüz espri olduğunu vurgulayan Bülent Arınç, medyayı da eleştirdi. ‘Rakı’ tartışmasının din alimlerine sorulmasını eleştiren Bülent Arınç, ‘Soracak başka bir şey bulamamışlar. Sosyal bilimcilere, siyasetçilere soruyorlar, işin ön kötüsü de o.’ diye konuştu.

MUHARREM İNCE’YE DE GÖNDERMEDE BULUNDU
AK Partili Bülent Arınç, CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce’ye de gönderme yapmaktan geri kalmadı. ‘Yalova’da malum meşhur birisi var…’ diyen Arınç, Muharrem İnce’nin adını vermeden ‘Malum kişi hemen Atatürk ile bağlantı yapmış. Adamın aklına rakı deyince Atatürk, Atatürk deyince de rakı geliyor.  Atatürk’ün ne devrimleri ne bu ülkeye yaptıkları, komutanlığı, siyaset, devlet adamlığı değil.” diye konuştu.

İNCE, VARDAR OVASI TÜRKÜSÜ İLE OYNAMIŞTI
CHP Grup Başkanvekili ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Çınarcık’ın Koru Beldesi’nde, Atatürk’ün Koru’ya gelişinin 84’ncü yıldönümü etkinliklerini katıldı. Vardar Ovası türküsüyle karşılama oynayan İnce, “Bunu Bülent Arınç’a kapak olarak gönderiyorum” demişti.

Bir önceki yazımız olan Oğuz Berkay Fidan müjdeyi verdi! başlıklı makalemizde müjde, Oğuz Berkay Fidan ve twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *