Bugünün Saraylısı’nın Rezzan’ı Gülenay Kalkan

‘Bugünün Saraylısı’ dizisinin ‘Rezzan’ı Gülenay Kalkan… Pazardan alışveriş yapabiliyor, Stella McCartney ve Prada markasını tercih ediyor, tasarım takılara ise bayılıyor…

“Kadınların Zara’dan aldıkları tişörtlerle pişti olmaktan ödleri kopuyor. Ancak ayakkabı ve çantaların hepsi pişti; ondan rahatsız olmuyorlar” diyor Gülenay Kalkan…
Girne’deki Rocks Otel’in plajında kahve içiyorum. Uzun boylu, havalı bir kadın geçiyor önümden. Ses tonuna takılıyorum çünkü bu sesi tanıyorum.
Evet… ‘Bugünün Saraylısı’nın ‘Rezzan’ı Gülenay Kalkan…
Dizideki repliklerini, özellikle ‘Üftade’yle olanları, ezbere biliyorum. Aslında diziyi ‘Üftade’ ve ‘Rezzan’ için izliyorum. Yalnız da değilim. Şu aralar özellikle 35 yaş üstü bütün kadınlar onları konuşuyor.
Sabah kahvesinde bir araya geldik; modadan aşka, stilden inanca bir sürü şey konuştuk.
Dizideki ‘Rezzan’la dış görüntüsünden başka ortak noktası yok. İşte benim gözümden Kalkan:
* Oyuncu Tarık Ünlüoğlu’yla 25 yıldır beraber; son birkaç yıldır da evliler. “Ben kalpte atılan imzaya inanırım, kağıttakine değil. İlişkiyi çiçeğe benzetiyorum, su vermezsen solar. Her şeyi kocamla yapmaktan büyük zevk alıyorum” derken kalbi konuşuyor sanki.
* Sadece zengin, havalı rolleri değil, tiyatroda çok farklı kadın tiplerini de oynadığını belirtiyor.
* Pazardan bile alışveriş yapabiliyor. Yaratıcılık yeteneğini stilinde kullanmayı, klasik tarzı seçse de, fark yaratmayı seviyor.
* Sırf ‘o’ marka diye hiçbir şeye yatırım yapmıyor. Prada, Celine ve Stella McCartney sevdiği tasarımcılar.
* “Bir çantaya 20 bin TL vermem, onun yerine on beş çocuk daha okuturum” diyor.
* Tasarım takılara bayılıyor.
* Dizideki çoğu kıyafeti kendi gardırobundan seçiyor. Styling ekibinden gelen, zevkine uygun parçaları bile kendi kombin etmeye önem veriyor.
* Yeğeni moda blogger’ı Ayşegül Uluç’a çok güveniyor. Dizinin ilk bölümlerinde kendisinden yardım aldığını gururla itiraf ediyor.
* Cerrahi müdahalelere karşı değil ama şimdilik dolgu, vitamin iğnesi gibi uygulamalarla yetiniyor. Pahalı krem kullandığı oluyor ama onlara çok inanmıyor.
* Ekmek hariç istediğini yiyip içiyor. Tatlıya düşkün.
Kilo aldığında bir süre önlem olarak saat altıdan sonra meyve yemiyor. Beli genetik olarak ince.
Ben onu daha bir sürü dizide izlemek istiyorum!

ONLAR KANSERi YENDi

FİLİZ AKIN

Hastalığı büyük bir inanç ve doğru tedaviyle yenen Filiz Akın, bu konuda bir kitap yazdı. Meme kanserine dikkat çekmek konusunda faaliyetlerde bulunan Akın, ilerleyen yaşına rağmen güzelliğinden hiçbir şey kaybetmiyor.

DENİZ UĞUR

Çok genç bir yaşta meme kanserine yakalanan
Deniz Uğur, hastalığı erken teşhis sayesinde çabucak atlattı ve hızla eski güzel günlerine döndü.

NESLiHAN ÖZYÜKSELER TANIŞ

Bir önceki yazımız olan Günay Musayeva'dan samimi röportaj başlıklı makalemizde Günay Müsayeva ve Günay Musayeva kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *