Bugünün Saraylısının başrolleri diziyi anlattı

09 February 2014 Sunday, 17:36
Bugünün Saraylısı Başroller

Bugünün Saraylısı Ayşen’in hayalleri…

Avşar Film’in çektiği dizi Kayseri’deki bağ evinden ilk kez dışarı çıkan  zengin ve masum “Ayşen”in İstanbul’da başına gelenleri atv ekranına  taşıyor.

CANSU TOSUN: Dizimiz eski Türk filmi gibi

Almanya’dan Türkiye’ye geldiniz. Sizi buraya getiren sebep neydi?
Oyunculuk eğitimime Almanya’da değil burada başlama kararı aldım. Annem ve babamın buraya kesin dönüş yapma planları da beni etkilemiş olabilir. İstanbul’a gelme fikri beni çok heyecanlandırmıştı… Burada yaşamak, İstanbul’u tanımak, keşfetmek istedim.

İlk diziniz “Küçük Hanımefendi”de “Neriman” karakteriyle başrol oynadınız. İlk işinizin başrol olması size neler kattı?

Tecrübe kattı. Her set günü benim için yeni bir sınav gibiydi. Sabırlı olmanın ne kadar önemli olduğunu, baleden sonra bu meslekte öğrenmiş oldum. Ekip işi ne demek onu bir kez daha gördüm.

“Kayıp Şehir” ve “Bugünün Saraylısı”nda sessiz ve iyimser kız tiplemesini oynadınız. Bu rolleri özellikle mi seçiyorsunuz?

Hayır denk geliyor diyebilirim… “Ayşen” karakteri için o kadar sessiz diyemeyiz, göreceksiniz tek ortak noktaları iyimser olmaları aslınla.

Bu diziyi kabul etmenizin nedeni neydi?

İlk başta eski Türk Sineması’nı bize hatırlatması… Yapım şirketi, senaryo ve tabii ki ekip yani yönetmen Kudret Sabancı ve oyuncu kadrosu benim için önemliydi…

Selçuk Yöntem ve Nazan Kesal gibi oyuncularla oynamak nasıl?

Okul gibi… Bu kadar muhteşem oyuncularla karşılıklı oynamak kendime birçok yenilik katmama, yanlışlarımı görüp düzeltmeme neden oluyor. Gülenay Kalkan da çok yardımcı oluyor, özellikle Türkçe konusunda.

Fotomodeldiniz bıraktınız mı o işi?

Fotomodelliğe çok küçük yaşta başladığım için bıraktım diyemem. Aslında fotomodellik yapmaktan zevk alıyorum.

SELÇUK YÖNTEM: Reyting benim için küçük televizyonlar için çok şey!

“Aşk-ı Memnu”dan sonraki roller sizin için senaryo seçiminde belirleyici kriter olmaya başladı mı?
Bütün roller zaten önemli bir kriter oluyor seçim yaparken. Onların dramatik yapısının önemi ve bir etkisi var rolleri seçerken. “Aşk-ı Memnu”dan sonra da beğendiğim, ısındığım, kendimi rahat hissedebileceğim rolleri kabul ettim.

Reyting kaygısı taşıyor musunuz?

Aslından reyting benim için bir şey ifade etmiyor ama televizyon gerçeği için çok şey ifade ediyor. Bu da bir oyunsa o gerçeğe göre hareket etmek gerekiyor. Biz de o gerçeğe göre hareket ediyoruz ama bir iş yaparken benim bütün çabam, “Aman reyting iyi olsun” diye değil, iyi iş çıkması içindir. İyi iş çıktığı zaman da reyting kendini gösteriyor.

Set ortamı oyuncunun performansını nasıl etkiliyor?

Setin huzurlu olması gerekiyor. Huzur olmayan bir ortamda üretim yapamazsınız. Bizim set ortamımız çok huzurlu, bu da işimize yansıyor. Benim ana prensiplerimden biridir, huzurlu olmayan bir ortamda çalışmam, çalışamam.

Yeni nesil oyuncuları nasıl buluyorsunuz?

Gayet başarılı buluyorum. Hepsi hem fizik olarak hem de ekranda yansıttıkları oyun olarak gayet başarılılar. Ama bunun yeterli olduğunu zannetmiyorum. Onların televizyon ve sinema oyunculuğunun dışında beden dillerini daha iyi kullanabileceği tiyatroyla ilgilenmelerini öneririm.

Cansu Tosun nasıl bir oyuncu?

Gayet başarılı, azimli ve disiplinli bir oyuncu. Elinden gelen bütün çabayı gösteriyor. İyi anlaşıyoruz, sıcak kanlı ve sevdiğim bir insan.

‘İmaja bakmayın sert biri değilim’

Bir yandan da “Büyük Risk” yarışmasının çekimleri devam ediyor. Bu tempoyu nasıl hafifletiyorsunuz?
Tiyatro yok bu yıl. Tabii ki tempoyu yavaşlatamıyorum. İkisi birden kolay oluyor diyemem. Yıpratıcı ve zor oluyor. Bir yanda da insan sosyal hayatı yaşamak istiyor ama her boyutuyla tabii ki yaşayamıyorum. Güzel ve tatlı yorgunluk. Elimden geldiğince bu disiplini koordine etmeye çalışıyorum.

Gerçek hayatta da sert bir yapınız olduğu söyleniyor, doğru mu?
Görüntüm, belki de ifadem, beraberinde ses tonum böyle bir imaj yaratabilir ama sert bir adam değilim. Görünüşe aldırmamak lazım hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Dışarıda hayatı seven ve yaşamayı, değerlendirmeye çalışan, gülmeyi, dostlarıyla yemek yemeyi seven, çocuk ruhlu bir Selçuk var.

SERHAT TEOMAN – SAVAŞ 

Yakışıklı, çekici, karizmatik bir adam… Babasının ölümünden sonra işlerin başına geçer. Gücü sever ve gücün her şeyden önce paradan geldiğini çok iyi bilir.

ALİ ERSAN DURU – FATİH 

Savaş’la kardeş gibi büyüdü. Ataman Ailesi’nin emektar hizmetlilerinin doktor olan oğlu. Hayata dair büyük beklentileri olmayan biri…

NAZAN KESAL – ÜFTADE 

Katiboğlu Ailesi’nin gelini olmak hayattaki tek ve en büyük başarısıdır. Yıllarca kocasının imkanlarını sömürerek yaşayan, paraya ve güce aşık bir kadın…

CANSU TOSUN – AYŞEN 

Kayseri’de büyümüş, büyük bir servete sahip, masum bir genç kız… Dış dünyayı ve insanları tanımaz, bu yüzden insanlara sonsuz güvenir. Dizilerde gördüğü İstanbul’a aşık. Burada yaşama hayalleri kurar…

SELÇUK YÖNTEM – ATA 

Gerçek bir İstanbul beyefendisi… Günden güne eriyen servetle birlikte ailesi tarafından saygı görülmeyen, kendi dünyasına çekilmiş bir adam haline gelir.

BEGÜM AKKAYA – FERİDE 

Üftade’nin kendi gibi maddiyatçı yetiştirdiği kızı. Babasının parlak günlerinde kazandığı tüm lüks alışkanlıklarına devam eder. Evlediği Atıf’a tutkuyla bağlıdır.

MEHMED MEHMEDOF – ATIF

Paraya ve güzelliğe aşık. Onca güzel kadın içinden fiziksel olarak pek de çekici sayılmayan Feride’yi seçmesinin sebebi duygusal!

GÜLENAY KALKAN – REZZAN

Oğlu Savaş’a adeta aşık bir anne. Kızıyla çekişmeli bir ilişkisi var. Seçicidir, fakat insanları sınıflandırmada maddi güç değil, kültür ve kökler onun için kriterdir.

UMUT TEZEL – MİLLİYET TV

Bir önceki yazımız olan Erhan Ertürk kimdir? Kendisini anlattı başlıklı makalemizde Erhan Ertürk, Erhan Ertürk kimdir ve Erhan Ertürk NTV hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum yazın...

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Follow

Get every new post delivered to your Inbox

Join other followers

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE