Breaking Bad’ten korsan rekor!

Breaking Bad 5. sezon 9. bölüm bu akşam yayınlanacak

Breaking Bad 5. sezon 9. bölüm bu akşam yayınlanacak

Tüm dünyanın 1 senedir merakla beklediği dizi Breaking Bad dün Amerika’da yayınlandı. Yapımcıların isteği doğrultusunda 5. sezonun 2 parçaya bölündüğü Breaking Bad’te 8 bölümlük ilk parça 2012 senesinin Ağustos ayında tamamlanmıştı. Toplamda 16 bölüm sürecek olan 5. sezonun yarısı ise dün yayınlandı. Dizinin yayınlanmasından sonra tüm dünyada son bölümü indirme çabaları başladı.

Türkiye’de an itibari ile yayınlanmamış olan Breaking Bad dizisi 5. sezon 9. bölümü bu gece E2 ekranlarında olacak.

BREAKING BAD SOSYAL MEDYAYI SALLADI

Amerika’da 5 sezondur yayınlanan ve kısa sürede efsaneleşen Breaking Bad dizisi 1 yıllık aradan sonra tekrar yayınlanmaya başladı. Son sezonun 2 parçaya bölünmesinden dolayı bu bekleyiş dizi hayranları tarafından işkenceye dönmüştü. Dizi uzun süren aradan sonra kaldığı bölümden yani 9. bölümden tekrar oynamaya başladı.

Kanser hastası Kimya öğretmeni Walter White’ın bir anda meth (methamphetamine) üreticisi haline gelmesini anlatan ve karakterlerin değişimlerini çok iyi anlatan Breaking Bad dizisi 5. sezonun 9. bölümünün Amerika’da yayınlanmasından sonra indirme sitelerini salladı.

12 saat gibi kısa bir sürede tüm dünyada 12 milyon kişi tarafından indirilen Breaking Bad dizisinin 5. sezon 9. bölümü dizi hayranlarının efsane diziyi ne kadar özlediğini de gözler önüne sermiş oldu.

Dizi yayınlacağı gece sosyal medyada da büyük bir çılgınlık yaşandı. Gün boyunca Twitter ve Facebook’ta Breaking Bad dizisi hakkında mesajlar atan ve dizinin bölümlerini paylaşan hayranlar, dizinin gelecek bölümlerde ne olacağını da tahmin etmeye çalıştı.

2012’de 2 milyardan fazla indirilmişti
1 yıllık bekleyişin ardından efsane diziye kavuşan hayranlar, 12 saatte 12 milyon gibi indirme yaparak bu alanda rekor kırdılar. Dizinin 2012 yılı boyunca 2 milyar 600 milyon kez indirilmesi her ne kadar bu rekorun olasılığını gösterse de dizi bu alanda da rakipsiz olduğunu bir kez daha kanıtladı.

Özellikle bittorrent ve torrentfreak sitelerinden indirilen Breakin Bad 5. sezon 9. bölümü Türkiye’de de birçok torrent sitesi vasıtasıyla indirildi.

 

Bir önceki yazımız olan Fernandes Fenerbahçe yolunda! başlıklı makalemizde beşiktaş, derbi ve erbi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *