Breaking Bad’in final bölümü

Beş sezon, 62 bölüm süren heyecan sona eriyor, Breaking Bad dizisi final bölümü ile bu akşam ekranlara veda ediyor.

Geçen hafta yapılan Emmy ödül töreninde başarısını bir kez daha göstermiş olan Breaking Bad dizisi, bugün ABD’de yayınlanacak son bölümüyle final yapıyor. Orta yaş bunalımının dibine vurmuş ve berbat bir işte çalışıp, beş kuruşsuz borca batmış bir şekilde yaşayan, ailesinin nefret ettiği kimya öğretmeni, kanser olduğunu ve iki yıllık ömrünün kaldığını öğrense ne yapar?Walter White’ın bu soruya verdiği cevap beş sezon süren, 62 bölüm devam eden Breaking Bad dizisini doğurdu. Ancak bu gece dizinin düğümü çözülüyor.KİMYA ÖĞRETMENİ UYUŞTURUCU SATICISI OLURSA

Kimya bilgisini uyuşturucu yapıp satmak için kullanan Walter’ın hikâyesi nasıl bitecek?

İŞTE MUHTEMEL FİNALLER 

Sosyal medyada dizinin muhtemel finalleri konuşulmaya başlandı bile… İşte dört muhtemel final senaryosu:

‘Scarface’ benzeri bir final ihtimaller denizi arasında en kuvvetli yükselen dalgalardan.Walt’ın zamanında satın aldığı M60 silahını hatırlayın. Bir de Skyler’ın vakti zamanında televizyon karşısında Scarface’i izlerken Walt’a dönüp “Bu filmin sonunda da herkes ölüyor” dediğini… Dizinin son sahnesinde Walt’ı, karısını ve oğlunu az evvel taramış, burnu kokain beyazına batmış bir halde silahı kendi ağzına sokmuş bir halde görebiliriz.

Çatışmadan sonra Hank’in arkadaşı Gomie ölecek ve Hank sağ kalacak. Todd ve amcası oradan gittikten sonra Hank, Gomie’nin intikamını almak için Walter’la bir anlaşma yapacak. Todd ve amcalarını öldürmeden Walter’ı hapse attırmayacak. En sonunda Gomie’nin intikamı alınacak. Walter hapse girmeyip Hank’in elinden kaçacak. Kaçmadan önce Todd ve amcalarının cephanelerini alacak.

Skyler, Walter Jr ve Holly’yi alıp başka bir şehre kaçacak. Bunun üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra da eski evine geri dönecek ve o zehri, duyduğu vicdan azabından sonra kendini öldürmek için kullanacak. Son bölümün adının ‘Felina’ olduğunu, hikâyenin çözülmesinde Felina’nın kilit rol oynayacağının altını çizelim.

Hayranları belki de en çok üzecek son meseleyi tatlı bağlama, sakin bir müzikle fiyonk atma, biraz da muammada bırakıp kapıyı yarı açık bırakıp muhtemel sinema versiyonuna göz kırpma hali. Olur mu olur diyelim, bu kez Sopranos’un finalindeki mutlu aile sofrasını hatırlatalım. Walt, Skyler ve Jesse bagajı deste deste dolarla dolu bir arabanın içinde, Meksika yollarında, firarda. Neden olmasın?

FİNAL HAFTASINDA NELER YAŞANDI?

Son bölüm partisinde yaşanan dövme çılgınlığını Bryan Cranston anlatsın: “Ben de herkes gibi dizinin logosu olan ‘BrBa’nın dövmesini yaptırmak istedim. Fakat iki sorunum vardı: Bir, eşim dövme sevmez. İki, ben bir aktörüm ve dövmem görünür olmamalı. Eşimin görmeyeceği neresi olabilir diye düşündüm. Aklıma ilk penisim geldi ama neticede iki parmağımın arasında karar kıldım.”

The New Yorker dergisi dünyanın yakından tanıdığı iki ‘kimyager’i, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ı ve Breaking Bad’in Walt’ını son kapağına taşıdı, dizinin final haftasına kendi dilinde.

Dizinin geçen hafta yayımlanan bölümü ABD’de 6.6 milyon kişi tarafından izlendi, sezonun en yüksek reytinglerinden birini aldı.

Final bölümü şerefine marketler, vitrinler ‘BrBa’ ürünleriyle doldu. Şekerlemelerinden tişörtlerine, oyuncaklarından maskesine yok yok.

Dizinin final bölümü Türkiye’de salı gecesi saat 23.00’te e2 kanalında yayınlanacak.

Bir önceki yazımız olan Turgut Özakman'ın ardından... başlıklı makalemizde öldü mü, Şu Çılgın Türkler ve Turgut Özakman hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *