Böyle katil görülmedi!

Alkollü şekilde araba kullanırken bir adamı öldüren Matthew Cordle suçunu bir kampanya kapsamında duyurdu. Kazayı ‘bir hata’ olarak niteleyen genç en fazla 8 yıllık bir ceza alacak

ABD’nin Columbus kentinde geçtiğimiz haziran ayında araba kazası sonucu Vincent Canzani adlı bir adamı öldüren 22 yaşındaki Matthew Cordle suçunu video paylaşım sitesi Youtube’a yüklediği videoda itiraf etti! Alkollü şekilde araba kullanan Cordle, 22 Haziran’da Canzani’ye çarptıktan sonra olay yerinden kaçtığını belirtti.
Cordle’ın itirafı, bir internet sitesinin başlattığı ‘Because I Said I Would’ (Çünkü Yapacağımı Söylemiştim) adlı kampanya kapsamında yayınlanırken kampanyaya katılanlar kendilerine verdikleri sözleri tutmaya ve hedeflerine ulaşmaya çalışıyor.

‘Kaza bir hataydı’
Yüzünün bulanıklaştırıldığı videonun başında Cordle, depresyonda olduğunu ve kazanın olduğu gece yalnızca arkadaşlarıyla ‘bardan bara’ gezerek eğlenmeyi planladığını anlatıyor. Cordle’ın yüzü videoda adını açıklaması ve Canzani’yi öldürdüğünü itiraf etmesinden sonra netleşiyor. ‘Bir hata’ olarak nitelediği kazayı anlattıktan sonra Cordle, “Yakalandığımda suçlu olduğumu itiraf edeceğim ve Vincent ve ailesine yaptıklarım için sorumluluğun tamamını üstleneceğim” diyerek planını açıklıyor.
Cordle, videonun ilerleyen kısımlarında ise ‘savcılara beni yakalamaları ve uzun süreliğine tutuklamaları için her imkanı veriyorum’ sözlerine yer veriyor. Cordle, tutuklandığı takdirde en fazla sekiz yıl hapis cezası alacak.

Bir önceki yazımız olan Gezi olaylarında yaralanan gazetecilere şikâyet çağrısı başlıklı makalemizde gezi parkı, Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *