Botoks dönemi bitiyor

Bir döneme damga vuran yöntem miyadını doldurmak üzere… Kadınlar artık donuk bir yüz yerine taze bir görünüm için daha farklı yöntemlere başvuruyor

Her yıl milyonlarca kadının kırışıklıkları için birinci tedavi yöntemi olarak başvurduğu botoksun devri yavaş yavaş kapanıyor. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre, tek bir seansı 1200 sterlin (3 bin 730 TL) gibi bir fiyata denk gelen popüler yönteme karşı kadınlar, son zamanlarda daha ucuz ve doğal alternatiflere yönelmeye başladı.

Artık ‘zehir’ istemiyorlar
Buna göre, botoksun popülerliğini yitirmesinin nedenlerinden biri olarak pratisyenlerin yanlış yöntem uygulaması gösterildi. Konuyla ilgili uzmanlar ise pratisyenlerin tam olarak enjeksiyonların nereye yapılacağını bilmeleri gerektiğini savunuyor. Bununla birlikte, kadınların artık donuk bir yüz yerine daha parlak ve taze bir görünüm için yaşlanma geciktirici doğal yöntemlere yöneldiği de belirtildi. Bu sayede yeni alternatifler hem ucuz hem de doğal bir çözüm olarak algılanıyor. Bir diğer görüşe göre, kadınlar artık vücutlarına zehir enjekte edilmesini istemiyor.
Botoks her ne kadar güvenilir bir yöntem olarak düşünülse de toksin içerdiği biliniyor. Bu nedenle, daha önce botoks yöntemini denemiş olan kadınların farklı çözüm arayışlarına girdiği ifade edildi.

Bir önceki yazımız olan Hayatı ihbar notuyla değişti başlıklı makalemizde Cahit Sekil, sulh ve ceza mahkemesi ve Trabzon hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *