Bodrum’daki Huysuz Aşçı nasıl bir yer?

Bodrum’daki Huysuz Aşçı farklı, özgün mutfağı olan ve Palmarina’ya renk katan bir lokanta

Arkadaşlar Palmarina’da Huysuz Aşçı’da tencere yemeği yemişler. Hem lezzetli hem ucuz dediler. Bodrum’da tencere yemeği yapan lokanta olacak, hem de pahalı lokantaların bulunduğu Palmarina’da… “Hadi gidelim” dedik.
Palmarina’nın Yalıkavak’a yakın kapısından girdik. Eskiden Figen Erkin’in Mozart Cafe’sinin bulunduğu köşe şimdi Huysuz Aşçı olmuş.
Çimenlerin
üzerindeki bir masada,
güveç içindeki kuru fasulyeyi kaşıklayan ünlü havacılık yazarımız, Doğan Haber Ajansı Genel Müdürü Uğur Cebeci masasına buyur etti. Kuru fasulyenin lezzetini övdü. “Sizi rahatsız etmeyelim, yan masaya oturalım” diyerek teşekkür ettik.
Huysuz Aşçı’yı uzun yıllar uluslararası taşımacılık şirketi yönetici ortaklığını yapan İpek Demirci isminde genç bir kadın girişimci açmış. Lokantanın ismini de İstanbul’daki komşusu Uğur Cebeci koymuş.

Kış aylarında da müşteri ağırlayacak
İpek Demirci yaklaşık yirmi yıllık hayalini gerçekleştirdiğini söylüyor. Lokantanın menüsü devamlı değişiyormuş. Kuzu konfit, içli köfte, Çukurova usulü mantı çorbaları, etli dolmalar, Tarsus usulü güveçler ve günlük taze kalamar, ahtapot ve
karides menünün ana yemekleri imiş.
Biz bir arkadaş grubu ile gittiğimiz için menüde olan farklı yemekleri paylaşarak tattık. Mantılı ve baharatlı yoğurt çorbası ile yemeğe başladık
(18 lira). Daha sonra masaya tadım ve paylaşmak için kayısı ve kerevizli zeytinyağlı enginar (23 lira), kabak mücver (15 lira), Şavak tulumu dolgulu közlenmiş kırmızı biber (17 lira), içli köfte (adedi 9 lira), pastırmalı humus
(18 lira), karides ve istiridye mantarlı tempura (35 lira) getirdiler.
Ana yemek olarak meyhane pilavı ile kuzu konfit (48 lira) paylaşıldı. Tatlı olarak da dondurma dolgulu, çikolata soslu profiterol (24 lira) yenildi. Mutfak sorumlusu
Çağatay Anıl imiş.
İpek Demirci de mutfağa destek veriyormuş.
Servis sorumlumuz Gökhan Gökçe idi.
Huysuz Aşçı kış aylarında da müşteri ağırlayacakmış. Sonbahar menüsü olarak, sabah kahvaltıları ve gün boyu hafif yiyecekler için özel menü hazırlamışlar. Sabahları kıymalı yumurta, menemenli kahvaltıları, gün boyu burger çeşitleri ve salataları beğeni görüyormuş.
Huysuz Aşçı’da kişi başı ödeme tencere yemeği servisi olan benzer lokantalara göre yüksek. Palmarina’daki diğer yiyecek, içecek mekanlarına kıyasla makul sayılabilecek çizgide.
Huysuz Aşçı farklı, özgün mutfağı olan, Palmarina’ya renk getiren bir lokanta… Keşke eski Yalıkavak Marina’daki iki Ermeni hanımın, Talin Karabedyan ve Rita Aleksanyan’ın Tantin isimli lokantası ile Figen Anıl’ın Cafe Mozart’ı da yaşatılsa idi… O zaman Palmarina daha renkli olurdu.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Kurban tatili işkenceyle başladı! başlıklı makalemizde bayram trafiği, istanbul trafiği ve Kurban Bayramı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *