“Bizim ilişkimizde hiyerarşi yoktu”

İngiltere’nin 1997’de araba kazası geçirerek hayatını kaybeden Galler Prensesi Diana’nın Doktor Hasnat Khan ile yaşadığı iki yıllık ilişkinin anlatıldığı ‘Diana’ adlı film doktorun tepkisini çekti.
Doktor, Prenses’in ölümünden bugüne geçen 16 yıl boyunca koruduğu sessizliğini İngiliz Daily Mail gazetesine verdiği röportajda bozdu. Khan, internetten filmin fragmanını izledikten sonra filmi izlememeye karar verdiğini açıkladı. Prenses tarafından ‘Bay Mükemmel’ lakabıyla anılan Khan filmin yapımcılarını “Film tamamen yalan. Filme asla onay vermedim” diyerek sert bir dille eleştirdi.

‘Ne o prenses, ne ben doktor’
Khan, başrolünü İngiliz aktris Naomi Watts (44) ve Hint asıllı İngiliz aktör Naveen Andrews’un (44) paylaştığı filme yalnızca “üstü kapalı izin verdiğini” de sözlerine ekledi. Filmle ilgili “Film dedikodular, Diana’nın ilişkimiz hakkında bilgi sahibi olmayan arkadaşlarının konuşmaları ve benim akrabalarımın anlattıkları göz önüne alınarak hazırlanmış. Yapımcılar filmi ilişkimizi tahmin ettikleri şekilde tasarlamış. Bizim ilişkimizde hiyerarşi yoktu. O bir prenses değildi, ben de doktor değildim. Filmde bunun gözardı edildiğini gördüm” açıklamalarında bulunan doktor ilişkisi hakkında ipuçları verdi.

‘Kitap da yanlış’
Film yapımcılarından ve yazarlardan sık sık işbirliği teklif aldığını belirten Khan teklifleri reddettiğini belirtti. Kate Snell’in 2001’de yazdığı ‘Diana: Her Last Love’ adlı kitaptan da yararlanılan filmin yapımcıları ve kitabın yazarının Khan’ın onayını almak için büyük çaba harcadığı da bilgiler arasında. Khan, kitabın da yanlış yazıldığını vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Sevgililerini bile izlemişler! başlıklı makalemizde ajan, aşk ihtihbaratı ve GSHQ hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *