Bizim Hikaye filmi neyi anlatıyor?

80 darbesinde suçsuz yere mahkûm edilenleri anlatan ‘Bizim Hikâye’ filminin basın toplantısı gerçekleşti. Filmde oyuncularından Piyes ‘Tüm haksızlığa uğrayanların filmi’ yorumunu yaptı.

Alaaddin Film’in yapımcılığını üstlendiği Yasin Uslu’nun yönetmenliğini yaptığı ‘Bizim Hikaye’ filminin basın toplantısı, dün Ortaköy’deki Feriye Lokantası’nda yapıldı. Toplantıda filmin oyuncuları Cansel Elçin, Sera Tokdemir, Çiğdem Batur, Burcu Kıratlı, Haluk Piyes, Naz Elmas ve İbrahim Kendirci basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak filmle ilgili bilgi verdi. Acun Ilıcalı, Altan Erkekli, Yavuz Bingöl, Ushan Çakır ve Rasim Öztekin gibi isimler de film ekibini yalnız bırakmadı. Basın toplantısından sonra Feriye Sineması’nda filmin gösterimi yapıldı.
80 darbesi dönemine odaklanan filmde, inancı, düşüncesi uğruna haksızlığa uğramış, haksız yere hüküm giyen insanların geçmişten bugüne uzanan hüzünlü hikâyesini ele alıyor.
Filmde 80 darbesinde haksız yere hapse düşmüş babasını kurtarmak için mücadele eden avukutı oynayan Haluk Piyes, “Yakın tarihimize yönelik güzel bir film yaptık. Bu sadece belli bir ideolojinin değil tüm haksızlığa uğramış insanların filmi. Babam da jandarmaydı ve onun da anlattığı hikâyeler beni etkiledi” dedi. Film 27 Mart’ta vizyona girecek.

Bizim Hikaye filminde kimler oynuyor?

 

Bir önceki yazımız olan Sesi Çok Güzel yarışmasının jüri üyeleri belli oldu başlıklı makalemizde Gökhan Türkmen, sertap erener ve Sesi Çok Güzel hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *