Bir Yaz Gecesi Rüyası gösterime girdi

Usta yazar William Shakespeare’in merkezine bir aşk hikayesini yerleştirdiği ve bu aşk hikayesi üzerinden döneminin toplumsal değerlerini gözler önüne serdiği ‘Bir Yaz Gecesi Rüyası’ isimli komedyası Levent Üzümcü’nün önderliğinde tiyatro sahnesinde gösterime girdi.

Oyun seyirciyi, saray çevresinden ‘Theseus’ ve ‘Hippolyta’ ile dört genç aşık arasında geçen olaylar, ‘Pyramus’ ve ‘Thisbe’nin trajik aşk hikayesini sahneleyen esnafların dünyası ve ‘Oberon’, ‘Titanya’, ‘Puck’ ve diğer perilerden oluşan periler dünyası arasında gezdiren oyunda; Levent Üzümcü, Selin İşcan, Gürol Güngör, Özgür Akakça, Onur Demircan, Nurdan Kalınağa, Canan Kübra Birinci, Çağlar Yiğitoğulları, Arda Aydın, Onur Şirin, Dilay Taşkaya, Elyesa Çağlar Evkaya, Yavuz Şeker, Müslüm Köse, Hazal Uprak, Aslı Şahin, Gürkan Bağbuğ rol alıyor.
Tatmin edici proje yok
Muhsin Ertuğrul Sahnesinde başlayan “Bir yaz gecesi” adlı tiyatro oyununu izlemeye gelenler arasında Halil Ergün, Serap Aksoy, Zeyno Gönenç, İzzet Günay ve Ayfer Toprak – Cengiz Karavan gibi isimler boy gösterdi. Oyuncu öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Halil Ergün, “Bende oyun çok merak ediyorum, hikayesi çok güzel oyununda çok güzel olacağına eminim” dedi. Uzun süredir ekranlardan uzak olan usta oyuncu “Beni tatmin edici bir proje gelmediği için ekranlara dönmedim. Yakın zamanda bir sinema projesi ile sizlerde olacağım” dedi.

Bir önceki yazımız olan Placido Domingo Ülker Sports Arena'daydı başlıklı makalemizde İstanbul Konseri, Placido Domingo ve Placido Domingo istanbul konseri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *