Bir garip soruşturma

KKTC’de Lefkoşa Türk Belediyesi’nin düzenlediği Kıbrıs Tiyatro Festivali’ne ‘Hürrem Sultan’ adlı oyunla katılan Ankara Devlet Tiyatrosu ekibinin adı kaçakçılığa karıştı…
Edinilen bilgiye göre, Mersin Limanı’ndan sahne dekoru ve kıyafetler arasında adaya pet şişelerle su götüren ekip, dönüşte bunları boşaltarak su şişelerinin yerine içki doldurdu. Ancak gemi limana yanaştığında, görevliler ağırlık bilgilerinde farklılık bulunduğunu tespit etti. Gümrük ekipleri, ekibin içmesi için yüklenen pet şişelerdeki suların beyan edilenden daha fazla olduğunu belirledi.
538 şişe kaçak alkol
Şüphe üzerine, dekorlar ve kostümlerin bulunduğu tahta ve metal kasalarda arama yaptı. İncelemede, üzerinde oyuncuların adının bulunduğu suların yerine çeşitli türde alkollü içki doldurulduğu tespit edildi. Aramaların tamamlanmasının ardından, Türkiye’ye kaçak yollardan sokulmak istenen 538 şişe alkollü içki ve 22 paket çay tespit edildi. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

‘Münferit bir olaydır’
Ankara Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bu olay tümüyle münferit bir olaydır. Kişilerin yanlış davranışlarının, 65 yıllık tarihinde buna benzer hiçbir olay yaşanmamış olan Devlet Tiyatroları’na mal edilerek, kurumun lekelenmeye çalışılması kabul edilebilir bir yaklaşım değildir,” denildi.

Bir önceki yazımız olan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi taşınıyor başlıklı makalemizde hastane, hastane sevk ediliyor ve okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *